Pytania do Burmistrza | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 • Mokra piwnica

  Szanowny Panie Burmistrzu Czy ktoś zaglądał do piwnic, czy tylko widział korytarz? Moja piwnica nr 2 jest MOKRA , nie schnie i nie wyschnie. Pod schodami ściany robią się czarne. To samo będzie u mnie. Nie wystarczy spojrzeć na korytarz, który zdążył wyschnąć, bo jest przewiew. Będę pisać do skutku, aż ktoś się tym zainteresuje.
  Beata S.
  19-05-2024

  Szanowna Pani,

  informuję, że w dniu 21.05.2024 roku została przeprowadzona wizja w piwnicach budynku przy ul. Wilniewczyca 2b. Dokonano oględzin piwnicy nr 2 (piwnica bez okna), stwierdzono, że posadzka wysycha zdecydowanie wolniej niż w korytarzu z powodu braku odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Sugeruję założenie w dolnej części drzwi kratki nawiewnej oraz dalsze wietrzenie piwnic. Po wyschnięciu, na ścianę pod schodami zostanie naniesiona powłoka grzybobójcza.

   

 • Sloneczny Lubliniec

  Dzień dobry . Czy instalacje fotowoltaiczne z programu ,,Słoneczny Lubliniec 1, podlegają serwisowi, badaniom technicznym? Co jaki czas powinien być ewentualny przegląd techniczny i czy takie przeglądy ze względu na bezpieczeństwo są zaplanowane? Pozdrawiam serdecznie. Anna Maria
  Anna
  16-05-2024

  Szanowna Pani Anno,

  zgodnie z umową, którą gmina Lubliniec zawarła z firmą SANITO, wykonawca jest zobowiązany do wykonywania przeglądów gwarancyjnych w trzecim i piątym roku eksploatacji instalacji. Pierwszy przegląd zaplanowano do końca 2025 roku, a kolejny do końca 2027 r.

  Dodatkowo w zapisie Umowy z Właścicielem nieruchomości, zostały określone warunki własnościowe i eksploatacyjne. Zachęcam Panią bezpośrednio do kontaktu z wydziałami merytorycznymi w tutejszym Urzędzie.

   

 • Plan Rozwoju i Budowy Drog Rowerowych Powiatu do 2030

  Plan rozbudowy drog rowerowych przyjeto jakis czas temu, tymczasem ani widu jaki konsultacji,projektow czy przetargow na remont i dostosowanie istniejacych CPR i DDR do obowiazujacych standardow zawartych w rozpodzadzeniu (nawierzchnia,szerokosc ) czy budowie nowych. A moze dzieje sie cos poazakulisowo i wkrotce zacznie sie cos w koncu dziac w tym temacie dla poprawy jakosci poruszania sie rowerzystow. Trasy w lesie po naprawde sciezkach to nie wszystko.
  M32
  15-05-2024

  Szanowna Pani/Szanowny Panie,

  w samorządzie nie ma miejsca na pozakulisowe działania! Wspomniany „Program Rozwoju Dróg Rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego na lata 2022-2030” został przyjęty Uchwałą nr 577/L/2022 RADY MIEJSKIEJ W LUBLIŃCU z dnia 31 sierpnia 2022 r.

  Niniejszy Program powstał w wyniku przeprowadzenia analiz uwarunkowań i potencjału do budowy dróg rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego. Przeprowadzono badania fokusowe, które ukazały potrzeby interesariuszy, przeprowadzono warsztaty strategiczne oraz konsultacje projektu dokumentu. Obecnie trwa etap wdrażania Programu. Jednym z zaplanowanych zadań Programu jest rozbudowa i modernizacja istniejącej sieci dróg rowerowych, które będzie realizowane dzięki wsparciu zewnętrznego źródła finansowania. Gmina Lubliniec zaplanowała inwestycję modernizacji istniejących dróg rowerowych i pieszo-rowerowych od Centrum Przesiadkowego Park&Ride przy pl. Niepodległości do granicy Gminy Tworóg.

  Wydziały merytoryczne aktualnie opracowują wniosek o dofinansowanie z Funduszy Europejskich dla Śląskiego do działania Zrównoważona multimodalność miejska-ZIT/Budowa/przebudowa sieci regionalnych tras rowerowych. Nabór wniosków został ogłoszony 28 marca br. i potrwa do  31 lipca br.

 • Remont ulicy Partyzantów oraz Zjednoczenia

  Dzień dobry, chciałbym się zapytać czy w najbliższym czasie przewidziany jest remont ulicy Partyzantów. Jezdnia jest strasznie dziurawa (pozapadana). Dodatkowa kwestią są auta zaparkowane wzdłuż ulicy Partyzantów. Pomimo tego że przy ulicy znajdują się domy jednorodzinne, a każdy z tych domów posiada własne podwórko z miejscem postojowym na samochód, to wszyscy parkują samochody na jezdni ponieważ tak jest wygodniej. Strasznie utrudnia przejazd. Czy można coś z tym zrobić?
  Mieszkaniec
  14-05-2024

  Szanowny Panie,

  ulica Partyzantów nie została uwzględniona w Planie Rozwoju Sieci Drogowej na terenie Lublińca na lata 2024-2028. Wszelkie prace związane z jej naprawą będą prowadzone w ramach bieżącego utrzymania ulic. Nie wykluczam jednak, że w przyszłości i tak ulica doczeka się wymiany nawierzchni. Jednak w tej chwili nie jestem w stanie określić, kiedy będzie to możliwe. Jeśli chodzi o parkowanie pojazdów na ulicy, to droga ta znajduje się w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h i w tym kontekście parkujące pojazdy nie powinny stanowić przeszkody w poruszaniu się innych pojazdów. Jeśli jednak zdarzy się, że zaparkowany pojazd utrudnia lub uniemożliwia przejazd, proszę o zgłaszanie takiego faktu do Straży Miejskiej lub Policji.

 • Próg zwalniajacy

  Dzień dobry Czy na ulicy Rogowskiego można zamontować progi zwalniające ,gdyż niektórych kierowców strasznie ponosi fantazja na tej drodze
  Don Pedro
  12-05-2024

  Szanowny Panie,

  ulica ks. Rogowskiego znajduje się w strefie ograniczonej prędkości do 30 km/h. Jej długość to ok. 300 mb. Przebieg ulicy i wskazane wyżej okoliczności powodują, że nie widzę specjalnego uzasadnienia  dla montażu progów.

 • Mokre piwnice

  Szanowny Panie Burmistrzu Zwracam się ponownie do Pana w związku z podmokłą piwnica. Nie ma szans na jej wysuszenie, ponieważ mieszkańcy nie chcą otwierać okien w swoich piwnicach. A jeśli już któryś otworzy, to i tak to nic nie daje, poza korytarzem. Na ścianach zaczyna pojawiać się grzyb. Nasza piwnica nie ma okna i podłoga wciąż jest mokra. Zaczyna unosić się smród stęchlizny. Po każdym deszczu na korytarzu na nowo pojawiają się plamy. Gdzieś przy schodach w izolacji budynku musiało dojść do rozszczelnienia. Czy nie można by było zrobić wywietrznika do piwnicy- bez okna? Ziemniaki gniją z całą resztą. Piwnica staje się bezużyteczna. Nie ma szansy na jej osuszenie bez Pańskiej pomocy. Pozdrawiam serdecznie Beata S.
  Beata S.
  11-05-2024

  Szanowna Pani,

  informuję, że w dniu 16.05.2024 roku została przeprowadzona wizja w piwnicach budynków przy ul. Wilniewczyca 2a i 2b. Drzwi do budynków i piwnic były otwarte, aby umożliwić przepływ powietrza w pomieszczeniach piwnic. Nie stwierdzono śladów znacznych zawilgoceń ścian i posadzek. Ponowna wizja odbędzie się po opadach deszczu.