Pytania do Burmistrza | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 • Kiedy coś dla mniejszości

  Witam serdecznie Panie burmistrzu,,z całym szacunkiem, ale kiedy dni Lublińca będą normalne???Jestem z tel grupy Tz,tubylców,,może na przyszłość o tym pomyśleć ,släski klimat też mogły być, bo jednak żyjemy w paru tysiäcach,,pozdrawiam
  Darek
  09-06-2024

  Szanowny Panie Darku,

  przekażę Pana uwagę do rozważenia przez dyrektor Miejskiego Domu Kultury, podczas organizacji kolejnych Dni Lublińca.

   

 • Korty tenisowe

  Szanowny Panie Burmistrzu. Chciałem się zapytać w jaki sposób można korzystać z kortów miejskich przy ul. Sportowej? Problem dostania się na korty pojawia się każdego roku. Obecnie już od kilku tygodni próbuje korzystać z tego obiektu, niestety albo korty są zamknięte, ponieważ nie ma gospodarza obiektu, na dodatek, nie można się do niego dodzwonić - numer podany do rezerwacji kortów notorycznie nie odpowiada. Korty są obiektem miejskim, powinny być udostępniane mieszkańcom wedle ich potrzeb bądź ustalone konkretne godziny otwarcia obiektu. Proszę coś zrobić w tym temacie, bo szkoda by to miejsce się zmarnowało, bo stoi cały czas puste, a w Lublińcu i okolicach jest sporo osób, które chciałyby z niego korzystać.
  Mieszkaniec Lublińca
  08-06-2024

  Szanowny Panie,

  korty tenisowe zarządzane są przez Lublinieckie Towarzystwo Tenisowe, które działa jako Stowarzyszenie kultury fizycznej. Stowarzyszenie to otrzymuje w ramach otwartych konkursów dotacje na realizację zadań publicznych, jednakże burmistrz nie ma żadnego wpływu na działalność tego Stowarzyszenia. Zwrócę się jednak w tej sprawie do zarządu LTT.

   

 • 140lecie lublinieckiego węzła kolejowego

  W tym roku będzie obchodzić 140lecie lublinieckiego węzła kolejowego. Czy miasto z tej okazji podobnie jak PLK planuje jakieś atrakcje jesienią? Co myśli Pan aby na plac Niepodległości gdzieś w pobliżu lublinieckiego dworca stanął iewielki parowóz jako pomnik? Pozdrawiam
  Andrzej
  03-06-2024

  Szanowny Panie Andrzeju,

  planuję spotkanie w tej sprawie z dyrekcją PKP PLK. Każda propozycja ze strony mieszkańców jest brana pod uwagę, jednakże na wszystko potrzebne są środki finansowe oraz odpowiednie działania organizacyjno – prawne.

 • Kanalizacja deszczowa na terenie miasta

  Dzień dobry! Szanowny panie Burmistrzu, w związku z dużymi opadami deszczu ostatnimi czasy zauważyłem, że istniejąca kanalizacja deszczowa nie "zbiera" w wystarczającym stopniu opadów. Podejrzewam, że kanalizacja jest niedrożna lub słabo drożna. Jestem ciekaw w jaki sposób przeprowadzana jest rewizja kanalizacji i kiedy ostatnio ją czyszczono i kto odpowiada za jej poprawne funkcjonowanie? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
  Ryszard
  02-06-2024

  Szanowny Panie,

  odpowiadając na zadane pytanie pragnę poinformować, że za kanalizację deszczową w drogach gminnych odpowiada Urząd Miasta. Kanalizacja deszczowa jest pod stałym nadzorem technicznym, systematycznie czyszczona, a występujące awarie są na bieżąco usuwane.

  Jednakże systemy kanalizacji deszczowej projektowane są tak, by radziły sobie ze skutecznym odprowadzeniem wód opadowych o natężeniu charakterystycznym dla danego obszaru i odpowiadały wytycznym zawartym w obowiązujących normach. Dlatego przy gwałtownych, ponadnormatywnych opadach kolektory kanalizacji deszczowej nie są w stanie odprowadzić tak dużej ilości wody. W ostatnim czasie zjawisko to można zaobserwować w całym kraju.

  Nie bez znaczenia jest fakt, że płynąca woda opadowa niesie ze sobą różne nieczystości, które przytykają lub wręcz zatykają wpusty drogowe, uniemożliwiając tym samym skuteczne odprowadzenie wody.

 • AUTO w Lesie na Krupski Młyn

  Dzień dobry mam pytanie czyją rolą jest posprzątanie lasu z rozbitego auta w kierunku na Krupski Młyn auto Seat po wypadku od miesiąca niszczeje a raczej znika i graffiti poucza Pozdrawiam
  Ciekawy
  28-05-2024

  Szanowny Panie,

  droga do Krupskiego Młyna jest drogą powiatową. Kwestie posprzątania leżą w gestii zarządcy drogi.

 • Budżet Obywatelski na 2025 rok

  Dzień dobry. Kiedy rozpocznie się nabór wniosków do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego?
  Agnieszka
  23-05-2024

  Szanowna Pani Agnieszko,

  zgłaszanie propozycji projektów do budżetu obywatelskiego rozpocznie się 17 czerwca i potrwa do 12 lipca br.