Pytania do Burmistrza | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

Pytania do Burmistrza

Aby zadać pytanie, skorzystaj z formularza

Przeszukaj* wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

* Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 • Bloki Wilniewczyca

  Drogi Panie burmistrzu jak to jest możliwe iż bloki mieszkalne przy ul. Wilniewczyca które określił Pan jako gotowe do zamieszkania nie posiadają w mieszkaniach liczników i co za tym idzie takich podstawowych rzeczy jak gaz i prąd? Czy takie mieszkania pana zdaniem są gotowe do NATYCHMIASTOWEGO użytkowania? Prosimy o zapoznanie się z tematem i interwencję.
  Jarosław
  24-11-2022

  Szanowny Panie Jarosławie,

  sprawa prądu jest już załatwiona, bo osobiście w niej interweniowałem. Jeżeli chodzi o gaz, nie mam wiedzy w tej kwestii, ale to najemca zawiera umowy na dostarczanie mediów, a nie inwestor (MTBS) czy miasto.   

 • Boisko ORLIK ul. Kochcicka

  Panie Burmistrzu czy boisko Orlik musi yć oświetlone jak na boisku nie odbywają się żadne zajęcia takie miejsce miało 12.11.2022 oraz 19.11.2022. Mówi się o oszczędzaniu ale nie dotyczy to wszystkich. Po co marnować nasze wspólne środki skoro na boisku nie ma żadnej osoby. Mam nadzieję że wyciągnie Pan konsekwencje osób odpowiedzialnych za marnowanie naszych stodkow
  Jan
  21-11-2022

  Szanowny Panie Janie,

  na boisku Orlik przy ul. Kochcickiej do 30 listopada br. realizowany jest projekt Lokalny Animator Sportu, dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Z boiska korzystają również organizacje pozarządowe, tj. kluby sportowe. Stałe wyłączenie oświetlenia na Orliku nastąpi w dniu 1 grudnia. 

 • Drzewa LO. im Adama Mickiewicza.

  Dzień dobry. Po raz kolejny zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie dużych drzew rosnących na "Orliku" na terenie LO. im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Drzewa są w bezpośrednim sąsiedztwie blogu znajdującego się przy ul. Grunwaldzkiej 19a. Proszę zrozumieć, że przez tak wielkie drzewo, znajdujące się w tak bliskiej odległości od bloku w mieszkaniu panują całkowite ciemności. Zostały już wysłanie oficjalne pisma, do Urzędu Miasta, Starostwa, oraz dyrekcji szkoły. Głęboko zastanawiam się nad tym, czy zamiast od ponad roku Państwa prosić o pomoc, nie będzie lepszym rozwiązaniem zrobić reklamę naszemu miastu, i zgłosić się do programów telewizyjnych zajmujących się sprawami obywateli. Przy okazji zapraszam na kawę, posiedzimy sobie o 13:00 przy włączonych lampach w mieszkaniu, sam się Pan przekona jakie to uciążliwe, nie wspominająć już o podwyższonych kosztach energii elektrycznej.
  Dariusz
  21-11-2022

  Szanowny Panie Dariuszu,

  sprawa drzew rosnących na terenie nieruchomości będącej w trwałym zarządzie Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, w związku z interwencją mieszkańca bloku przy ul. Grunwaldzkiej 19A w lipcu bieżącego roku została przekazana zarządcy ww. terenu. Pismem z dnia 01.08.2022r. Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu poinformował, iż w roku bieżącym nie przewidziano w budżecie wydatku związanego z wycinaniem bądź przycinaniem drzew, a prace związane z przycięciem drzew rosnących na terenie Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza zostaną zaplanowane na początek roku 2023. Jednocześnie informuję, iż tut. Urząd zleca wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych drzew rosnących jedynie na nieruchomościach stanowiących własność Gminy Lubliniec.

 • Wybrzuszenie na ul. Zwycięstwa

  Witam panie Burmistrzu. Wiem, że to nie miejska ulica, ale czy mogę za pana pośrednictwem zgłosić wybrzuszenie na ul. Zwycięstwa, ok 100m od ronda, wynikłe z płytkiego przewieru pod w/w ulicą. Powstał próg spowalniający, ale chyba w niewłaściwym miejscu. Proszę o interwencję w tym temacie. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
  Andrzej
  19-11-2022

  Szanowny Panie Andrzeju,

  dziękuję za czujność. Temat ten został już zgłoszony Starostwu Powiatowemu.

 • Przebieg drogi S11

  Panie Burmistrzu, czego się Pan dowiedział w środę na zdalnym posiedzeniu w sprawie budowy i przebiegu drogi S11 ? Czy wiadomo już czy s11 będzie przebiegać po obecnej trasie obwodnicy i uda się zachować od wycinki lasy w powiecie lublinieckim ?
  Sławomir
  18-11-2022

  Szanowny Panie Sławomirze,

  GDDKiA przedstawiła 4 warianty przebiegu S-11. Po dyskusji, do ostatecznej decyzji środowiskowej zostaną zgłoszone 2 warianty. Z informacji przedstawicieli GDDKiA wynika, że jednym z wariantów jest wariant zaakceptowany przez Radę Miejską w Lublińcu.

 • Nowe osiedla

  Czy nasze miasto ma w planach budowę nowych osiedli albo zachęcenie deweloperów aby inwestowali w Lublińcu ? Wiem jaka obecnie jest sytuacja chociażby na rynku budowlanym jednak na tą chwilę Żory startują z budową wielu mieszkań zarówno w ramach mieszkan komunalnych jak i developerów których miasto zachęciło do inwestowania u siebie. Lubliniec jest jednym z najbardziej innowacyjnych miast w województwie, developerów napewno nie będzie trzeba długo zachęcać, może pora znieść zakaz budowy budynków budynków powyżej 5 kondygnacji w naszym mieście? Czy uwaza Pan że warto spróbować zachęcić developerów. ?
  Norbert
  16-11-2022

  Szanowny Panie Norbercie,

  gdzie nie jadę w Lublińcu, tam budują się nowe domy. MTBS przy współpracy z miastem oddaje 62 nowe mieszkania przy ul. Wilniewczyca. Obok tych bloków w 2023 r. powinna się rozpocząć budowa kolejnych 2 bloków (60 mieszkań) w ramach Samorządowej Inicjatywy Mieszkaniowej. Kilku deweloperów realizuje obecnie w Lublińcu budowę bloków, wiec jak Pani widzi, nikogo nie trzeba zachęcać.