OBOWIĄZEK SEGREGACJI ODPADÓW TEKSTYLIÓW I ODZIEŻY | Lubliniec

BIP
Unia Europejska

OBOWIĄZEK SEGREGACJI ODPADÓW TEKSTYLIÓW I ODZIEŻY

Szanowni Mieszkańcy!

 

Informujemy, że od dnia 01.07.2024 r. wchodzi w życie obowiązek selektywnego zbierania odpadów tekstyliów i odzieży. Odpady te możemy oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Lublińcu przy ulicy Przemysłowej 5. Godziny otwarcia punktu : poniedziałek, środa, piątek w godzinach od 10.00 do 18.00, oraz w soboty w godzinach od 9.00 do 14.00.

 

Do odpadów tekstyliów i odzieży zaliczamy : odzież, materiałowe obrusy, firany, zasłony, koce, narzuty, pledy, prześcieradła, czyste szmaty i czyściwa. Oddawane odpady nie mogą być zawilgocone oraz zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi np. smarami. Usługa dotyczy odzieży i tekstyliów pochodzących z gospodarstw domowych.

 

Pamiętajmy, że rzeczy które są nam już niepotrzebne, mogą być przydatne komuś innemu. Zachęcamy, aby w pierwszej kolejności ubrania, które można jeszcze nosić przekazać innym osobom. Korzystajmy z internetowych grup zajmujących się przekazywaniem tekstyliów lub wrzućmy je do kontenerów z używaną odzieżą rozmieszczonych na terenie gminy. Postępujmy odpowiedzialnie z odzieżą, zapobiegając powstawaniu odpadów.