Edward Maniura wyróżniony Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego”

24 czerwca podczas uroczystości w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Burmistrz Miasta Lublińca, Edward Maniura, został odznaczony Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego”.
Wyróżnienie wręczyli wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasz Szymański oraz Mieczysław Kieca – prezydent Wodzisławia Śląskiego - współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Odznaczenie stanowi wyraz uznania dla wieloletniej działalności Edwarda Maniury na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego oraz lokalnej społeczności.
Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego” przyznawana jest osobom szczególnie zasłużonym dla umacniania idei samorządności w Polsce. W tegorocznej uroczystości uhonorowano 27 osób z całego kraju, wśród których znaleźli się burmistrzowie, samorządowcy oraz przedstawiciele administracji publicznej.
Przyznane wyróżnienie jest dowodem uznania dla wieloletniej pracy i zaangażowania Edwarda Maniury w rozwój samorządu terytorialnego oraz działania podejmowane na rzecz mieszkańców Lublińca.