CZYTOMANIACY - Dyskusyjny Klub Książki dla Młodzieży

Data wydarzenia
-
Miejsce
Lubiteka, ul. Sportowa 3
Wstęp
Bezpłatne
Kontakt z organizatorami
instruktor [at] biblioteka.lubliniec.pl
Kategoria wydarzenia
Wydarzenia Lubiteka
Młodzi i otwarci na świat w wieku od 11 do 17 lat -
serdecznie zapraszamy na spotkanie
DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA MŁODZIEŻY CZYTOMANIACY
w piątek 16 lutego 2024r., o godzinie 17.00
 
Prowadzenie Mariola Widera
 
Punktem wyjścia do rozmowy, jak zawsze w Klubie jest niezwykła książka: „Ikabog” Joanne Kathleen Rowling.
Czytałaś/czytałeś, zaciekawił Cię tytuł, a może po prostu chcesz pogadać? To spotkanie dla Ciebie. MDKK to klub miłośników książek, również dobrych filmów i osób o otwartych głowach gotowych na poznawanie nowych ludzi.
Po prostu - przyjdź. Pogadajmy!
 
 
 
 
Wstęp wolny!
 
Nadchodzi Ikabog! Przez tego legendarnego potwora królestwo znajdzie się w niebezpieczeństwie, a dwoje dzieci będzie musiało wykazać się nie lada odwagą. Poznaj historię o mocy nadziei i przyjaźni opowiedzianą przez jedną z najlepszych pisarek na świecie.
Coniemiara była niegdyś najszczęśliwszym królestwem. Nie brakowało tam bowiem złota, król miał najpiękniejsze wąsy na świecie, a specjały serwowane przez rzeźników, cukierników i serowarów to było niebo w gębie! Wszystko w tym pięknym kraju było idealne – wszystko poza mglistymi Błotami na północy. Legenda głosiła, że mieszka tam potworny ikabog. Każdy rozsądny człowiek wiedział jednak, że ikabog nie istnieje, a wymyślono go tylko po to, by straszyć nim niegrzeczne dzieci. Z legendami tak jednak bywa, że czasami zaczynają żyć własnym życiem.
Czy legenda może pozbawić tronu uwielbianego króla? Albo doprowadzić do upadku szczęśliwy kraj? Czy legenda może nieoczekiwanie rzucić dwoje dzieci w sam środek przygody?
Dowiesz się tego ze stronic tej książki, jeśli tylko nie zabraknie ci odwagi…
Powyższy opis pochodzi ze strony: https://www.mediarodzina.pl/produkt/ikabog/
 
Lubiteka, ul. Sportowa 3