PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Fontanna na rynku
Czy fontanna na rynku ma obieg wody zamknięty czy otwarty? Czy jest tam zakaz kąpieli, dużo małych dzieci korzysta z niej w celu schłodzenia. W okresie upałów słychać wiele informacji o zakażeniach z fontann w wieku Polskich miastach.
Mateusz,
data pytania: 2019-06-15

Szanowny Panie Mateuszu,

Na słupie oświetleniowym przy fontannie umieszczone są zasady określające korzystanie z terenu przy fontannie miejskiej oraz rzeźbie dziewczynki na Rynku w Lublińcu. Fontanna ma zamknięty obieg wody.


2. cdn 1. Kryterium oceniania w Lublinieckich szkołach podstawowych.
Panie Burmistrzu też jestem rodzicem za interesowanym odpowiedzią na te pytanie . Ale niestety nie widzę nigdzie odpowiedzi o której Pan mówi bo dnia 5.06.2019 roku jest tylko jedna odpowiedź ale na inne pytanie. " Nazwy dla cmentarzy". Pozdrawiam
Mieszkaniec,
data pytania: 2019-06-13

Szanowny Mieszkańcu,

Odpowiedzi na pytania mieszkańców są umieszczone według daty zadania pytania, a nie według daty odpowiedzi na nie. Wspomniane pytanie zostało zadane dnia 26 maja b.r., proszę zatem sugerować się w/w datą.


3. DK11 ulicą Katowicką
Panie burmistrzu zauważyłam ze jeden z mieszkańców napisal w pytaniach do Pana propozycję aby DK11 na terenie Posmyka i Kokotka nazwac ulicą Katowicką, uwazam ze to wspanialy pomysł! Katowice jako stolica wojewodztwa i regionu w ktorym lezy nasze wspaniałe miasto nie sa jeszcze upamiętnione w Lublincu w powinny tym bardziej ze wkrotce bedziemy w jednym zwiazku metropolitalnym. Poza tym jako ciekawostke moge powiedzieć ze w Katowicach juz jest ul. Lubliniecka na jednym z osiedli. Czy wiadomo kiedy rada miasta moze sie zajac nadaniem nazwy dla DK11?
Barbara,
data pytania: 2019-06-13

Szanowna Pani Barbaro,

Pomysł popieram. W wielu miastach jest ul. Lubliniecka więc w Lublińcu powinna być ul. Katowicka. Tak jak Pani wie, nazewnictwo ulic to kompetencje Rady Miejskiej. Przekaże sprawę przewodniczącemu RM panu Gabrielowi Podbiołowi.


4. SIP na dworcu kolejowym w Lublincu
Dzien dobry. Czy moglby Pan raz jeszcze zaapelować do PKP PLK o montaż systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na dworcu w Lublincu?! Nie rozumiem dlaczego PKP zwleka z montazem!? Do tego według mnie chore jest to ze systemy informacji pasazerskiej montowane są na znacznie mniejszych stacjach kolejowych niz Lubliniec oraz na stacjach z kilka razy mniejszym ruchem kolejowym niz w Lublincu. W ogóle nie rozumiem postępowania PKP PLK. W Lublincu SIP jest niezbędny! Pozdrawiam
Dawid,
data pytania: 2019-06-13

Szanowny Panie Dawidzie,

Przetarg na system dynamicznej informacji dla podróżnych na naszym dworcu był już ogłoszony w 2015 r. Niestety został unieważniony. Wiem, ze dyrektor PKP PLK Częstochowa czyni starania, aby wreszcie w Lublińcu była odpowiednia informacja pasażerska. Taka na pewno powstanie po wybudowaniu Centrum Przesiadkowego Park and Ride.


5. Upał
Panie Burmistrzu z powodu upału urzędnicy, szkoły i inne instytucje mają skrócony czas pracy czy lekcji, a co z salami przedszkolnymi? Odbieram dziecko z przedszkola MOKRE! Dlaczego sale nie są klimatyzowane? Może też skrócić czas pracy przedszkola wtedy pracodawcy w innych zakładach prawdopodobnie też by skrócili czas pracy swoim pracownikom?
Anna,
data pytania: 2019-06-12

Szanowna Pani Anno,

Nie wiem o które przedszkole chodzi! W Niektórych przedszkolach problem ten nie występuje.


6. Dworzec PKP
Panie Burmistrzu czy to prawda że opóźnienia związane z zamontowaniem aktywnej informacji pasażerskiej na Lublinieckim dworcu kolejowym związane jest z planowaną budową trzeciego peronu?? Pozdrawiam Piotr.
Piotr ,
data pytania: 2019-06-12

Szanowny Panie Piotrze,

Nic nie wiem o planowanej budowie trzeciego peronu na stacji Lubliniec. Nowy system IP ma być zrealizowany w nieodległej przyszłości wg zapewnień dyrekcji PKP PLK.


7. S11 - Oficjalne stanowisko Miasta
Dzien dobry Panie Burmistrzu. Z doniesien portalu "lubliniecki.pl" wynika ze prace nad projektem S11 nabierają tempa. Gmina Kochanowice jak i Gmina Pawonkow juz określiły swoje stanowiska (przeciwstawne) i namawiają miszkancow do umacniania tego stanowiska wysyłaniem kolejnych protestow indywidualnych. Przebieg trasy ma byc znany w grudniu. W związku z tym oficjalne stanowsiko miasta Lubliniec powinno być najbardziej słyszalne jako kluczowego podmiotu samorządowego w Powiecie Lublinieckiem (z najwiekszą liczbą mieszkańców i potencjalnie poszkodowanych tą inwestycją - smog, hałas, uciążliwości samej budowy). Kiedy Miasto wyda oficjalnie oświadczenie przeciwstawiające się wariantom czerwony/fioletowy i jednoznacznie popierające wariant niebieski? Kiedy planowane są spotkania z mieszkancami na temat i kampania informacyjna? Jako mieszkaniec Lublinca jestem bardzo zaniepokojony ciszą wokół tej inwestycji, a która może diametralnie zmienić jakość życia jego mieszkanców, niestety nie w każdym wariancie na lepsze. Jeśli mogę cos zaproponowac, tylko wspólny głos Miasta Lubliniec, Gminy Kochanowice, a także miejscowości Glinica czy Lipie Slaskie jednoznacznie pokaże że to wariant niebieski, mimo ze nie zadowoli wszystkich, jest najbardziej preferowany społecznie (z przedstawionych przez GDDKiA).
Andrzej,
data pytania: 2019-06-10

Szanowny Panie Andrzeju,

Temat przebiegu trasy S-11 był już przedstawiany na Sesji RM na początku br. Uzgodniliśmy z GDDKiA, że po otrzymaniu wariantowych propozycji przebiegu S-11 podejmiemy debatę na sesji RM (jesień br.) i wówczas przyjmiemy stanowisko miasta w przedmiotowym temacie.


8. S11
Witam, czy podjęte zostały już jakiekolwiek decyzje związane z przebiegiem drogi S11?
Mieszkaniec,
data pytania: 2019-06-10

Szanowny Panie,

Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska GDDKiA, co do propozycji przebiegu drogi S-11. Myślę, że najwcześniej pod koniec roku będą przedstawione warianty przebiegu drogi.


9. Kryterium oceniania w Lublinieckich szkołach podstawowych.
Dzień dobry Panu. Chciałam zapytać o kryterium oceniania śródrocznego i rocznego w Lublinieckich podstawówkach. Dlaczego w każdej placówce jest on inny? Nie potrafię jedynie znaleźć tych kryteriów w statucie Szkoły Podstawowej nr 1 ,chociaż przeglądałam status 2 razy. W szkole nr 2 kryteria wyglądają następująco: "ustalając ocenę śródroczną lub roczną przyjmuje się następujące zasady przeliczania średniej ważonej: a) 1,00 - 1,50 ? niedostateczny, b) 1,51 - 2,50 ? dopuszczający, c) 2,51 - 3,50 ? dostateczny, d) 3,51 - 4,50 ? dobry, e) 4,51 - 5,50 ? bardzo dobry, f) 5,51 - 6,00 ? celujący" Szkoła nr 4 : Kryteria oceny śródrocznej i rocznej w dzienniku elektronicznym: 1) niedostateczny 1-1,64 2) dopuszczający 1,65-2,64 3) dostateczny 2,65-3,64 4) dobry 3,65-4,64 5) bardzo dobry 4,65-5,39 6) celujący 5,4-6,0 " i szkoła nr 3 " 1,00-1,65 ocena niedostateczna 1,66-2,65 ocena dopuszczająca 2,66 - 3,65 ocena dostateczna 3,66-4,65 ocena dobra 4,66 - 5,34 ocena bardzo dobra 5,35 - 6,00 ocena celująca" Dlaczego w kryteriach oceniania w jednym mieście występują aż tak duże różnice? czy Pan jako burmistrz nie mógłby jako organ nadzorujący przyjąć jeden system oceniania , jedno kryterium które obowiązywałoby we wszystkich placówkach które podlegają pod Pana urząd? Jest to w pewien sposób "krzywdzące" dla pewnej grupy dzieci które w jednej szkole mają ocenę 4, a w innej placówce z tą samą średnią mieliby ocenę 5. Czy mógłby Pan podjąć ten temat na sesji Rady Miasta? Bardzo dziękuję za odpowiedź i liczę , ze pytanie zostanie opublikowane. Pozdrawiam Rodzic
Mama Ucznia,
data pytania: 2019-06-08

Szanowna Pani,

Na zadane pytanie została już udzielona odpowiedź w dniu 5.06.2019r.


10. Swiatla w centrum
Panie burmistrzu bardzo dobrze ze sygnalizacja świetlna na placach Sienkiewicza i Kosciuszki zostala włączona. Kiedy swiatla sa wlaczone ruch jest znacznie bezpieczniejszy nikt nie wymusza pierwszenstwa oraz co najważniejsze piesi moga spokojnie i bezpiecznie przechodzic przez pasy. Swiatla powinny byc wlaczone codziennie. Pozdrawiam
Alina,
data pytania: 2019-06-06

Szanowna Pani Alino,

Jak widać zdania w w/w temacie są podzielone.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
20.19
μg/m3        
2019.06.18 16:00

źródło: WIOŚ Katowice

Wydarzenia

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Na skróty

europarlament

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.