PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Szkoła Muzyczna - czy powinniśmy płacić?
Dzień dobry. Nie bardzo wiem czy to pytanie powinnam skierować do Pana burmistrza czy do pana starosty. Moje dziecko uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublińcu, od tego roku został wprowadzony elektroniczny dziennik. Dziecko zostało poinformowane , że za użytkowanie tego dziennika rodzice przez pierwszy miesiąc nie płacą, ale w drugim miesiącu już tak. Myślę , że nie będzie to duża kwota, ale jednak. Jest to szkoła państwowa, czy powinniśmy płacić?. Już teraz płacimy składki co miesiąc w wysokości 70 zł. Niby nie są wymagane, ale jednak są. Co roku podpisujemy deklarację ,że będziemy uiszczać opłatę miesięczną w tej właśnie kwocie.. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. Z poważaniem Bożena
BożenaD,
data pytania: 2020-09-18

Szanowna Pani Bożeno,

Organem prowadzącym dla Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Lublińcu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, więc wszystkie pytania dotyczące działalności szkoły powinna Pani kierować do ww. instytucji.

 


2. Lubisfera
Witam Lubisfera rozumiem to taka strefa wolna od koronawirusa? Jakie jeszcze strefy planuje Pan w Lublińcu? Może jakieś sklepy? Pozdrawiam p.s przepraszam za sarkazm, ale ta cała sytuacja jest sarkastyczna i inaczej się nie da. Oczekuję poważnej odpowiedzi mimo wszystko. Możemy założyć że ten smiertelny wirus i pandemia to prawda, a zatem to przerażające jak można tak narażać ludzi...
Renata Macioł,
data pytania: 2020-09-15

Szanowna Pani Renato,

Lubisfery nie prowadzi miasto, jest to prywatna działalność gospodarcza. Jeżeli ma Pani zastrzeżenia w sprawie realizacji wytycznych Ministerstwa Zdrowia czy GIS przez ww. podmiot, proszę te uwagi skierować do naszego Sanepidu.


3. Niedziałająca lampa
Szanowny Panie Burmistrzu. Zwracam się do Pana ze sprawą nie działającej lampy na skrzyzowniu ul. Cegielnianej oraz Polnej. Czy jest możliwość interwencji w tej sprawie?
Mieszkaniec ,
data pytania: 2020-09-14

Szanowny Panie,

Awaria w dniu 15.09.2020 r. została zgłoszona do zakładu energetycznego.


4. Dotacje - zwroty wymiana pieca węglowego
Witam pani Burmistrzu Chciałem dowiedzieć się jak wygląda sprawa z dofinansowaniem do wymiany pieca węglowego Składałem wniosek drugi
Spik Grzegorz,
data pytania: 2020-09-10

Szanowny Panie Grzegorzu,

Informacje na temat dofinansowania wymiany pieca ze środków budżetu gminy znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego, pod linkiem: https://lubliniec.eu/index.php/3858-rusza-ii-tura-naboru-wnioskow-na-dofinansowanie-w-formie-dotacji-zadan-z-zakresu-modernizacji-zrodla-ciepla-w-budynkach-mieszkalnych-i-mieszkaniach-polozonych-na-terenie-gminy-lubliniec.html.


5. Chodnik, ścieżka przy przychodni weterynaryjnej Surwet
Witam serdecznie, ponownie zwracam się z prośbą o oczyszczenie chodnika łączącego ulice Czestochowska z Topolową. Na chwilę obecną chodnik znika porośnięty trawą.
Joanna ,
data pytania: 2020-09-10

Szanowna Pani,

Chodnik łączący ul. Częstochowską z ul. Topolową został zlecony do oczyszczenia. Firma utrzymująca czystość ulic, chodników i placów na terenie miasta Lublińca zobowiązała się do uprzątnięcia wnioskowanego chodnika w terminie do końca września br.


6. Garaże na ul. Wilniewczyca
Szanowny panie Burmistrzu Podobno maja być budowane garaże wraz z dwoma blokami przy ulicy Wilniewczyca ? Jeśli to prawda, to czy można składać już na nie podanie w Urzędzie Miasta ? Parking przy blokach 2a i 2b jest wiecznie przepełniony, nie ma gdzie zaparkować wracając z pracy po 22, większość samochodów należy do wojska. Proszę o informacje.
Beata,
data pytania: 2020-09-10

Szanowna Pani Beato,

Z pozyskanych informacji wynika, że nowe bloki będą miały parking podziemny i zewnętrzny. Jak tylko zostaną ustalone zasady składania wniosków, informacja na ten temat zostanie opublikowana na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. W tej sprawie planuję spotkanie z Prezesem MTBS, podczas którego zostaną omówione wszelkie kwestie związane z ww. budową. Mam nadzieję, że spotkanie odbędzie się w najbliższych tygodniach.


7. Pytania do Burmistrza
Panie Burmistrzu, Świat technologii mknie do przodu z prędkością Pendolino ( czyli ,nie aż tak bardzo jak nam obiecywano kiedyś tam ), a ja mam wciąż wrażenie , że strona samorządu, jakby rozsiadła się w ostatnim wagonie. Konkretnie chciałbym zapytać o możliwość powstania funkcji w adresie - ,, Pytania do burmistrza ", wklejenie fotografii, dotyczących problemów opisywanych przez zainteresowanych mieszkańców. Moim zdaniem, ułatwiło by to przedstawienie i zobrazowanie problemu opisywanej sytuacji . Pytanie nr 2. Ile podatnicy miasta Lubliniec, ponieśli STRATY finansowej w latach 2010-2020 ( lata zaistnienia projektu budowy Basenu Miejskiego ) w postaci wydatkowania finansów na koszty szacunkowania , projektowania i nigdy nie rozpoczętej budowy inwestycji, w postaci Pływalni Kąpielowej wraz z inną infrastrukturą? Ile kosztował podatników zakup projektów tego obiektu? Ile kosztowało zasięganie opinii biegłych w tematach wariantów i skutków tej inwestycji ? Ile kosztowało podatników opłacenie firm zajmujących generowaniem usług nikomu niepotrzebnych ? I ostatnie pytanie, Czy może Pan odpowiedzieć na te pytania, jasno i zwięźle używając m.in. cyferek i liczb. ? Maciek- Zainteresowany mieszkaniec miasta Lublińca . .
Maciek Tobor,
data pytania: 2020-09-10

Szanowny Panie Macieju,

Jeżeli chodzi o dodawanie zdjęć do formularza pytania, to usługa Pytania do Burmistrza nie dopuszcza takiej możliwości.

W pytaniu nr 2 porusza Pan problem wydatkowania środków miejskich na dokumentację krytej pływalni. Dokumentacja została wykonana w 2008 roku. Wtedy była szansa, aby przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Sportu tę inwestycję zrealizować. Niestety, w 2008 roku rozpoczął się globalny kryzys finansowy i bardzo ostre cięcia w budżecie centralnym, dlatego bez zewnętrznego wsparcia nie podjąłem się realizacji tej inwestycji. Okazało się również, że pula środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 na inwestycje sportowe była bardzo mała i głównie zasiliła budowę stadionu w Chorzowie. Obecnie planujemy tę inwestycję zrealizować w Partnerstwie Publiczno-Prywatnym, opierając się na dokumentacji, którą posiadamy. Przystąpiliśmy do realizacji projektu z miastem Wałbrzych, który pilotuje Ministerstwo Rozwoju. Ponadto informuję, iż koszt wykonania dokumentacji projektowej wyniósł 479.460,00 zł, natomiast koszty prac rozbiórkowych obiektów budowlanych (budynki, wiaty, ogrodzenia) w latach 2013-2017, na terenie którym miał powstać basen, wyniosły 140.835,00 zł. Dodam również, że z uwagi na zły stan techniczny i decyzje Nadzoru Budowlanego ww. budynki były przeznaczone do rozbiórki.


8. Nowe bloki
Witam, kilka miesięcy temu informował Pan, że więcej szczegółów w sprawie bloków które maja być budowane będzie znane w trzecim kwartale roku. Czy zapadły już jakieś konkretne decyzje? Termin wykonania prac, a przede wszystkim zasady przyznawania mieszkań? Pozdrawiam - Mariusz
Mariusz,
data pytania: 2020-09-09

Szanowny Panie Mariuszu,

Wczoraj rozmawiałem z prezesem MTBS Tarnowskie Góry. Budowa dwóch nowych bloków (62 mieszkania) powinna się rozpocząć na początku października br. W 2021 r. (I półrocze) zostaną ustalone wstępne zasady przyznawania ww. mieszkań.


9. Przepiękny Bulwar Europejski
Szanowny Panie Burmistrzu Dziękuję Panu za piękny bulwar europejski. Wreszcie mam gdzie z wnuczkami pójść po kościele. Coś pięknego ! Mieszkam w Lublińcu całe życie i piękniejszego miejsca jak to nie znam. Jedno przykre to że młodzież chodzi i zaśmieca, więc może kontrole częstsze policji by pomogły, żeby się paczki po czipsach nie przewracały pod tężnią, ale to już Pan wie najlepiej. Ja w każdym razie dziękuję z całego serca za tak udaną inwestycję i tak piękne miejsce Panu z całego serca w imieniu całej rodziny.
Dorota,
data pytania: 2020-09-09

Szanowna Pani Doroto,

Dziękuję za miłe słowa. Kontrole SM na tym terenie są coraz częstsze, więc myślę, że i to zjawisko zostanie opanowane.


10. W sprawie cmentarza żydowskiego
Szanowny Panie Burmistrzu! zwracałem się do Pana w tej sprawie jakieś 2 lata temu, dziś ponawiam zapytanie. Temat dotyczy mianowicie Cmentarza Żydowskiego przy ulicy 11 listopada. Prosiłem Pana 2 lata temu o zajęcie się tą sprawą, co mi Pan wówczas obiecał. Przyznaję, krótko po naszej korespondencji tutaj, cmentarz został jako tako ogarnięty, a rozpadająca się elewacja od strony jezdni jakoś naprawiona tak, że się mur nie sypał. Nie wiem czy to Pańska zasługa, jeśli tak, wielkie podziękowania dla Pana Burmistrza za interwencję. Dziś wracam do tematu jako historyk-amator z zapytaniem co dalej? Na cmentarzu leżą butelki po piwie, szkło, śmieci. Mur się sypie. Kirkut jest zaniedbany. Oczywiście nie Pana to wina, że jakiś margines na cmentarz, gdzie leżą ludzie, rzucają szkło czy inne śmieci. Ale Pan jest tu gospodarzem i to Pan odpowiada za stan tego cmentarza. Pytam, czy to powinno tak wyglądać? Nieopodal jest szkoła średnia, bloki mieszkalne, młodzież, dorośli, a wrota na cmentarz otwarte, każdy pijak może wejść, wypić piwo, zaśmiecić, zhańbić miejsce pochówku. Często powoływał się Pan, a zwłaszcza Pana współpracownica Pani Wiceburmistrz, na przestrzeni minionych lat, na dziedzictwo świętej Edyty Stein. Że muzeum i w ogóle. To muzeum ok, a cmentarz ,,hulaj dusza piekła nie ma"?! No drogi Panie Burmistrzu, tak nie można. Proszę Pana o refleksję w tej sprawie i osobistą interwencję w sprawie cmentarza żydowskiego, należytego szacunku ludziom tam pochowanym i renowacji. Z poważaniem Szymon
Szymon,
data pytania: 2020-09-09

Szanowny Panie Szymonie,

byłem dzisiaj na cmentarzu. Jest wysprzątany, furtka zamknięta. Od strony LOK teren został ogrodzony nowym płotkiem. Co do ogrodzenia - ubytki zostaną uzupełnione.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
49.93
μg/m3        
2020.09.21 09:00

źródło: WIOŚ Katowice

Na skróty

CORONAWIRUS

wybory copy

generator ngo

jakosc

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

3d

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.