PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. oświetlenie
Dzień dobry, gdzie można zgłosić awarię oświetlenia (ewentualnie przepalonych żarówek) w latarniach przy ul. Uroczej w Lublińcu ?
Piotr,
data pytania: 2021-07-27

Szanowny Panie,

usterka została zgłoszona.


2. Mazaje na ścieżce pieszo rowerowej 26.07.2021
Witam Panie burmistrzu czy straz miejsla mogla sie zajac malowidlami jakie powstaly na ścieżce pieszo towerowej wzdluz ulicy Paderewskiego oraz ul. Czestochowskiej od apteki do ul. Strzeleckiej . Kltos niszczy nasza wspolna wlasnosc i naze poeniadze malujac sprayem na sciezce bahomozy wiekszosc studzienek jest tez pomalowana. Prosze o interwencje.
Mieszkaniec,
data pytania: 2021-07-26

Szanowny Panie,

dziękuję za zgłoszenie. Straż Miejska zajęła się już tą sprawą.


3. Korki w mieście
Witam jakie są szanse na usprawnienie ruchu w mieście? Przejazd na częstochowskiej powoduje masakryczne korki czasami się czeka po 15/20 minut i po tym jak pociąg przejedzie to zanim korek się rozładuje już rogatki są znowu zamykane. Paranoja.
Bronisław,
data pytania: 2021-07-25

Szanowny Panie,

w ubiegłym tygodniu została przekazana do Urzędu Miejskiego w Lublińcu koncepcja tunelu pod torowiskiem przy ul. Częstochowskiej. Następnie zostanie wykonany program funkcjonalno–użytkowy dla tej inwestycji, który posłuży do złożenia wniosku na dofinansowanie zadania ze środków Unii Europejskiej.


4. Smog
Szanowny Panie Burmistrzu, chciałbym dowiedzieć się, czy planuje Pan podjąć jakieś działania na rzecz odejścia od spalania węgla w gospodarstwach domowych w Lublińcu? Problem smogu jest w naszym mieście dokuczliwy.
Michał,
data pytania: 2021-07-23

Szanowny Panie,

Miasto Lubliniec prowadzi różnego rodzaju działania mające na celu ograniczenie smogu oraz poprawę jakości powietrza. W ramach Program Słoneczny Lubliniec założonych zostanie 257  instalacji OZE. W ramach I i II etapu gminnego programu wymiany tzw. ,,kopciuchów’’ w br. wymienionych zostanie 186 pieców (66 w drugim naborze) na łączną kwotę 677 tys. zł. Ponadto od 1 czerwca br. uruchomiliśmy również obsługę Rządowego Programu “Czyste Powietrze”, do którego zgłosiło się już 37 zainteresowanych osób.

 


5. Drogi dla rowerów
Szanowny Panie Burmistrzu, 1) Dlaczego na odcinku od ronda do ul Chopina wzdłuż ul. Skłodowskiej-Curie nie ma ciągu pieszo-rowerowego, a jedynie chodnik? 2) Dlaczego na przecięciach drogi dla rowerów i chodnika wzdłuż ul. Stalmacha z ulicami: Biała Cegielnia, Szeroka, Leśna nie ma przejazdów rowerowych i przejść dla pieszych?
Michał,
data pytania: 2021-07-23

Szanowny Panie,

w tym roku Miasto Lubliniec tworzy, wspólnie ze Starostwem Powiatowym i pozostałymi gminami powiatu, nowy dokument dotyczący ścieżek rowerowych. W ramach ww. projektu planowane są również konsultacje z organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami. Jeśli chodzi o ul. Pawła Stalmacha, jak i M.C. Skłodowskiej, to pragnę przypomnieć, że są to ulice zarządzane przez Starostwo Powiatowe w Lublińcu.

 


6. czyszczenie rowów
Witam p.Burmistrza.Minął drugi kwartał a ja nie widzę żadnego pracownika ani sprzętu na ul.Chabrowej i Wymyślacz ze Spółki Wodnej .A cztery miesiące temu napisał mi Pan że w drugim kwartale ta firma zajmie się czyszczeniem rowów melioracyjnych wzdłuż tych ulic.Pozdrawiam i mam nadzieje że w końcu te rowy będą wyczyszczone do zimy 2021 Edward z w49.
Edward z 49,
data pytania: 2021-07-23

Szanowny Panie,

oczekiwane prace prowadzi Powiatowy Związek Spółek Wodnych w Lublińcu, którego obowiązkiem jest utrzymanie w odpowiednim stanie rowów melioracyjnych. Z pozyskanych informacji wynika, że rów melioracyjny przy ul. Wymyślacz zostanie wyczyszczony do końca lipca br., a rów przy ul. Chabrowej do końca sierpnia. Należy podkreślić, że miasto Lubliniec ma niewielki wpływ na harmonogram prac PZSW w Lublińcu.


7. Woda
Szanowny Panie Burmistrzu, Chciałbym uzyskać informacje w sprawie terminu rozpoczęcia prac związanych z rozbudową sieci wod-kan na ul. Czesława Niemena. Na zadane pytanie w zeszłym roku uzyskaliśmy informacje że rozbudowa nastąpi w I połowie br. zaś ze strony Zakładu Komunalnego wskazano termin rozpoczęcia prac na I połowę lipca co w rzeczywistości się nie pokrywa.
Przyszły mieszkanie Niemena,
data pytania: 2021-07-22

Szanowny Panie,

mam nadzieję, że zgodnie z deklaracją dyrektora ZGKLiC, budowa wodociągu w ulicy Czesława Niemena rozpocznie się bieżącym miesiącu.


8. PSZOK - Nowy wzór formularza przyjęcia odpadów
Dzień dobry, Podczas wizyty na PSZOKu 21.07.2021 zostałem poinformowany o nowym wzorze formularza przyjęcia odpadów. Ten z poniższego linku jest nieaktualny. Proszę o podanie linku do nowego wzoru. https://lubliniec.eu/index.php/component/attachments/download/1996.html Pozdrawiam
spider,
data pytania: 2021-07-22

Szanowny Panie,

formularz przyjęcia odpadów w PSZOK został w bieżącym miesiącu zaktualizowany. Zarówno wzór formularza, jak i regulamin PSZOK zostały udostępnione na stronie miasta Lublińca www.lubliniec.eu w zakładce „Gospodarka odpadami” w bieżących informacjach. Link do formularza:

https://lubliniec.eu/index.php/biezace-informacje/4614-regulamin-pszok-oraz-formularz-przyjecia-odpadow.html

 


9. Wodny plac zabaw na Powstancow Sl
Jak wyglada sytuacja z budowa wodnego placu zabaw na Powstancow Slaskich? Kiedy ruszy budowa.
Kasia,
data pytania: 2021-07-21

Szanowny Panie,

wodny plac zabaw planowany jest w ramach rewitalizacji Centrum Rekreacyjnego przy ul. Powstańców  Śląskich. Aktualnie trwają prace projektowe i przygotowywana jest dokumentacja techniczna w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Oprócz wodnego placu zabaw na tym obiekcie przewiduje się wybudowanie boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 18 x 36 m, placu zabaw dla dzieci, pola do minigolfa oraz wielu innych atrakcji. Ponadto powstanie parking na 30 miejsc dla samochodów i jedno miejsce dla autokaru.  Inwestycję tę zamierzamy sfinansować w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, do którego aktualnie ogłoszono nabór wniosków. W przypadku uzyskania dofinansowania, a tego rodzaju projekt może uzyskać dofinansowanie w wysokości 90% kosztów, zadanie zostanie zrealizowane najpóźniej do końca 2023 roku. 


10. Kasa pkp intercity
Czy posiada Pan informacje dlaczego zostala zamknieta kasa biletowa intercity w Lublincu. Co prawda bilet mozna kupic w biletomacie ktory znajduje sie na dworcu oraz w kasie kolei slaskich ktora rowniez sprzedaje bilety na pociągi pkp intercity jednakze jest ona za wczesnie zamykana oraz tworza sie kolejki przez to ze wszyscy ida do kasy kolei slaskich. Pozdrawiam
Aneta,
data pytania: 2021-07-21

Szanowny Panie,

nie mam żadnych informacji na ten temat. Domyślam się, że może chodzić o oszczędności w spółce PKP Intercity.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3


Dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 22μg/m3
SO2: 7μg/m3
C6H6: 1μg/m3

2021.07.29 22:00:00

źródło: WIOŚ Katowice

koronawirus bieżące informacje

nowiny lublinieckie

generator eNGO

monitoring powietrza

jakość powietrza

batonny_na_strone_czyste_powietrze-01.png

batonny_na_strone_azbest-01.png

batonny_na_strone_ekologiczna_edukacja_button_ekologiczna.jpg

Zmiana orgamozacji ruchu

SESJA ONLINE

Rada Miejska w Lublińcu skład - interpelacje - protokoły

Młodzieżowa Rada Miasta

raport o stanie gminy Lubliniec

Rekrutacja do Szkół i Przedszkoli

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Narodowy_Spis_Powrzechny.png

system informacji przestrzennej Plan miasta

model miasta 3D

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

gminna ewidencja zabytków

fundusze unijne

modernizacja oczyszczalni ścieków

bulwar grotowskiego - zasady dzierżawy na organizację imprez

batonny na strone streetworking 01

Pracownik młodociany - dofinansowanie kosztów kształcenia

informacja dla osób niesłyszących

konsultacje społeczne

rozkład jazdy powiat lubliniecki

deklaracja dostępności

ankieta ekologiczna

straż miejska

 wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.