PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Słoneczny Lubliniec
Panie Burmistrzu moje pytanie jest bardzo krótkie. Co się dzieje w w/w programie. Połowa roku będzie za nami a jak fotowoltaiki nie ma tak nie ma. Ktoś ostatnio napisał że to są jajca bo są. Jak długo jeszcze.
Beneficjent,
data pytania: 2021-05-11

Szanowny Panie,

Powodzenie w realizacji projektu Słoneczny Lubliniec uwarunkowane jest wspólną odpowiedzialnością beneficjentów programu. Miasto Lubliniec odgrywa rolę niejako pośrednika pomiędzy Instytucją Zarządzającą funduszami EU, którą jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, a beneficjentami tj. mieszkańcami Lublińca, którzy przystąpili do Programu.

Byłem gotów podpisać umowę z Urzędem Marszałkowskim w pierwszym terminie tj. 9 marca br. jednak 120 rezygnujących z Programu spowodowała konieczność uruchomienia naboru uzupełniającego. Po pierwszym naborze uzupełniającym wydawało się , że Program mógłby ruszyć w terminie, jednak tutaj znowu brak wpłat uczestników projektu w terminie umownym tj. do 31 marca br. spowodował konieczność ogłoszenia kolejnego naboru uzupełniającego. Wszystkie te wydarzenia powodują przesunięcie terminu realizacji Programu w czasie. W dniu dzisiejszym dokumenty niezbędne do aktualizacji wniosku i podpisania Umowy z Urzędem Marszałkowskim zostały wysłane. Termin podpisania Umowy z Urzędem Marszałkowskim został ustalony na 9 czerwca br.

Termin umowny na dostawę i montaż paneli fotowoltaicznych został ustalony na 18 miesięcy od daty podpisania umowy, a na dostawę i montaż instalacji solarnych jest przewidziane 8 miesięcy od daty podpisania Umowy.

Mam nadzieję, że na Pana pytanie co się dzieje w Programie, otrzymał Pan satysfakcjonującą odpowiedź.


2. Słoneczny Lubliniec
Dzień dobry Proszę o konkretne odpowiedzi na pytania: 1. Czy zna już Pan datę podpisania umowy z Urzędem Marszałkowskim? 2. Kiedy będą wydawane aneksy do umów w związku z dużo niższa cena wykonania instalacji niż w projekcie oraz mam nadzieję, ze z wyższym dofinansowaniem jak Pan obiecywał ? 3. W nawiązaniu do pytania nr 2 kiedy będą zwracane pieniądze wynikające z różnicy cen i % dofinansowania miedzy projektem a stanem faktycznym ??
Mieszkanka,
data pytania: 2021-05-09

Szanowna Mieszkanko,

Odpowiadając na Pani pytania : Termin podpisania Umowy z Urzędem Marszałkowskim został ustalony na 9 czerwca br.

Aneksy do umów z mieszkańcami są w trakcie przygotowywania, informacje o terminie zostaną umieszczone na stronie Urzędu Miasta w zakładce fundusze UE - słoneczny Lubliniec.

Korekty, o których Pani wspomina w punkcie 3. zostaną dokonane po podpisaniu w/w Aneksu.


 


3. Ulica Mickiewicza
Witam proszę mi odpowiedzieć dlaczego nie otworzycie ul.Mickiewicza,na ulicy został zakończony remont dwa tygodnie temu obstawiona jest zakazami-barierami a lubliniec w centrum dalej jest zakorkowany. Zluzować ten ruch i otworzyć ul.Mickiewicza a inwestor na co czeka a oficjalne otwarcie w czerwcu. ŻENADA.
Mariusz ,
data pytania: 2021-05-08

Szanowny Panie,

ul. Mickiewicza zostanie otworzona dla ruchu po zakończeniu montażu całego oznakowania pionowego, wykonaniu oznakowania poziomego i odebraniu całości. Przewidywany termin otwarcia ulicy to 17 maja br.


4. Dotyczy ul. Kubusia Puchatka
Dzień dobry, Szanowny panie Burmistrzu zwracam się z zapytaniem odnośnie ukończenia remontu drogi tzw. literki U należącej do ul. Kubusia Puchatka w Lublińcu. W jakim terminie planowane jest położenie kostki ewentualnie wylanie asfaltu? Czy może odstąpiono od tego projektu? Pozdrawiam Lila
Lila,
data pytania: 2021-04-30

Szanowna Pani,

w obecnie obowiązującym planie zadań inwestycyjnych przebudowa pozostałego odcinka ul. Kubusia Puchatka nie została ujęta. Aktualna sytuacja gospodarcza, mająca bezpośredni wpływ na możliwości budżetowe Miasta, nie pozwala na wskazanie jednoznacznego terminu wprowadzenia tego zadania do wydatków budżetu Miasta na najbliższe lata.  

Jednocześnie informuję, że w ramach bieżącego utrzymania nawierzchni ulic, droga na nieutwardzonym odcinku zostanie objęta pracami remontowymi  w celu uzupełnienia braków i wyrównania nawierzchni. Nie podjąłem decyzji o odstąpieniu od realizacji ww. zadania


5. Dofinansowanie policji
Ile środków finansowych i rzeczowych wydatkowano na wsparcie policji z budżetu miasta Lubliniec w 2020 roku ? Czy jest przewidywane wsparcie policji w bieżącym roku ?
mason z Kochanowic,
data pytania: 2021-04-28

Szanowny Panie,

w 2020 roku na rzecz Policji przekazano środki finansowe w kwocie  3.198,00 zł z przeznaczeniem na zakup roweru wraz z wyposażeniem dla policjantów Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. W bieżącym roku nie wykluczam wsparcia finansowego jednostki Policji w Lublińcu,  lecz wszystko uzależniam od stanu budżetu miasta.


6. Zmiana nazwy niektorych przystankow
Dzien dobry. Bardzo ucieszyl mnie fakt ze w koncu będziemy mieli w Lublincu komunikację miejska z prawdziwego zdarzenia. Wyczytalem ze ma powstac specjalna miejska komusja do spraw utworzenia wspomnianej komunikacji. Kwestia oczywista jest fakt ze na terenie miasta do przystanków ktore juz funkcjonują należy dodac czyli stworzyc kilka nowych ale co wazne nalezy rowniez skorygowac nazwy niektórych juz istniejących przystankow aby wiecej mowily zarowno lublińczanom jak i przyjezdnym. Np na ul. Klonowej mamy po dwa przystanki ktorych nazwy to Klonowa 1 i Klonowa 2 a przeciez te nazwy nikomu nic nie mowia, przystanki powinny sie nazywac np Klonowa strefa ekonomiczna oraz Klonowa zaklad energetyczny. Podobnie przystanek na Powstancow Sl obok przedszkola nr 7 ktory nazwya sie Lc przedszkole powinien nosic nazwe np Lc plac Sienkiewicza bo przedszkoli w Lublincu jest bardzo duzo. Co Pan o tym sadzi. Pozdrawiam
Maria,
data pytania: 2021-04-27

Szanowna Pani,

trwają przygotowania do uruchomienia komunikacji miejskiej w Lublińcu. Obecnie przygotowywana jest koncepcja przebiegu linii autobusowych. W ramach dalszych etapów opracowania będzie ustalona lokalizacja przystanków oraz ich nazewnictwo. Ma Pani rację, że obecne nazewnictwo przystanków wymaga korekty i zamierzam takie działania podjąć.


7. wymiana pieców
Dzień dobry. Czy to prawda, że Powiat Lubliniecki przedłużył wymianę pieców "kopciuchów" do września 2022r. ? Dziękuję
Ewa,
data pytania: 2021-04-26

Szanowna Pani,

nic mi nie wiadomo o programie wymiany „kopciuchów’ realizowanym przez Powiat Lubliniecki. Na najbliższą sesję Rady Miejskiej złożony zostanie projekt uchwały w sprawie uruchomienia II naboru wniosków w br. w tym zakresie.  


8. Zamknięcie żłobka
Dzień dobry Panie Burmistrzu Chciałabym uzyskać informację co do dalszego postępowania w związku z planowanym zamknięciem żłobka na okres całych wakacji. Czy dzieci będą miały zapewnioną opiekę w lipcu czy jednak zaszły jakieś zmiany i jednak żłobek będzie otwarty jak co roku w lipcu? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Mieszkanka Lublińca
Mieszkanka Lublińca,
data pytania: 2021-04-24

Szanowna Pani,

w tym roku przerwa w funkcjonowaniu Żłobka Miejskiego w Lublińcu będzie trwać 2 miesiące, tj. od 1 lipca do 31 sierpnia. Przerwa ta wynika z konieczności przeprowadzenia remontu z zakresu dostosowania obiektu do wymogów przeciwpożarowych.  W związku z powyższym – jak poinformowała Pani Dyrektor Joanna Gawron – umowy na pobyt dziecka w żłobku były zawierane na okres od 1 września 2020 do 30 czerwca 2021 r. Każdy z rodziców przed podpisaniem umowy został poinformowany o planowanej przerwie.


9. czy Deweloper jest ważniejszy od mieszkańca
Czytając Pana odpowiedz Panu Gawronowi zrozumiałem że budowa infrastruktury tj oświetlenia kanalizacji utwardzenia drug itp dla ulic czy osiedli domów jednorodzinnych bedzie PRIORYTETEM dopiero jak ostatni deweloper wyprowadzi sie z Naszego Miasta ? Pana odpowiedz jest skandaliczna jak może Pan mówić że dla świętego spokoju urzędników miejskich będą tak jak to miało miejsce w przeszłości i teraźniejszości prowadzone priorytetowe inwestycje dla deweloperów. Ile mają sie dopominać mieszkańcy na oświetlenie czy utwardzenie dróg przy swoich domach? wiem o czym mówię bo sam wiele lat prosiłem o to, widząc jak Pan planuje dowartościowanie inwestycji deweloperów kosztem innych właścicieli domów w Lublińcu. Skoro Nam zwykłym mieszkańcom potrafiliście mówić ze pieniędzy niema to dlaczego nie powiecie tego deweloperom niech sami na własny koszt dozbrajają swoje inwestycje które nadmieniam są w takich miejscach jakie im pasują bez zamartwiania sie kosztami jakie musi ponieść urząd miasta żeby je zrealizować. uważam że każdy powinien stać w tej samej kolejce.
Mieszkaniec ,
data pytania: 2021-04-24

Szanowny Panie,

chyba źle mnie Pan zrozumiał! Właśnie stoję na stanowisku, że najpierw należy wykonać infrastrukturę techniczną na terenach od dawna oczekujących na uzbrojenie, a uzbrojenie osiedli budowlanych przez deweloperów nie powinno obciążać budżetów gmin.


10. Drugi nabór
Dzień dobry. Panie burmistrzu to są jakieś jaja. Drugi nabór do programu słoneczny Lubliniec? A potem może będzie trzeci i czwarty! Co to ma być dlaczego kolejny nabór? Jak tak dalej pójdzie to może za kilka lat uda się program zrealizować! Już na samym etapie procedury przetargowej oraz wątpliwości związanych z kwestią wycenionych ( drogo )instalacji był problem. Dlaczego był kładziony taki nacisk na szybką wpłatę pieniędzy na konto urzędu miasta? W tej chwili środki te leżą zapewniona nie oprocentowanym rachunku ! Doceniam pracę Pana burmistrza niemniej jednak w tym temacie zdecydowanie inne gminy miały lepsze rezultaty jeśli chodzi o fundusze europejskie.
Yaro,
data pytania: 2021-04-22

Szanowny Panie,

Jak informowałem wcześniej drugi nabór uzupełniający wynikał przede wszystkim z:

  1. Braku wpłat uczestników projektu w wyznaczonym terminie tj. do 31 marca br. – nie wpłaciło 18 uczestników, którzy podpisali umowy,

  2. Wpłat uczestników po terminie – 25 uczestników dokonało wpłat po terminie, czyli po 31 marca br. Po konsultacjach z Urzędem Marszałkowskim ustalono, że tych wpłat nie możemy honorować i aby tych uczestników utrzymać w programie należy ogłosić kolejny nabór uzupełniający.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Lublińca, którzy dokonali wpłat po terminie podjąłem decyzję o ogłoszeniu kolejnego naboru uzupełniającego.

Wszystkich uczestników projektu, którzy podpisali umowy i dokonali wpłat w terminie do 31 marca br. chcę zapewnić, że terminy realizacji Programu Słoneczny Lubliniec nie są zagrożone.

Zgodnie z wnioskiem realizacja projektu rozpoczyna się w maju 2021. Zakończenie montażu instalacji solarnych zgodnie z zawartą umową przewidziane jest do 30 listopada 2021 roku a zakończenie montażu instalacji fotowoltaicznych zgodnie z zawartą umową przewidziane jest do 30 października 2022 roku. Termin wpłaty udziału uczestnika programu wynikał z opracowanych umów zatwierdzonych przez Urząd Marszałkowski i wszyscy podpisujący umowy mieli tego świadomość.

Bardzo poważnie traktuję swoje obowiązki i jestem zaskoczony i zdegustowany tym złośliwym komentarzem w skierowanym do mnie pytaniu. Mogę przypuszczać, że osoba zadająca pytanie w ogóle nie ma wiedzy na temat realizacji projektów unijnych w szczególności tych dotyczących dostawy i montażu instalacji OZE. Podobne problemy mają również inne gminy realizujące takie projekty.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3


Bardzo dobry

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 17μg/m3
SO2: 8μg/m3
C6H6: 1μg/m3

2021.05.19 03:00:00

źródło: WIOŚ Katowice

koronawirus bieżące informacje

nowiny lublinieckie

generator eNGO

monitoring powietrza

jakość powietrza

batonny_na_strone_azbest-01.png

batonny_na_strone_ekologiczna_edukacja_button_ekologiczna.jpg

Zmiana orgamozacji ruchu

SESJA ONLINE

Rada Miejska w Lublińcu skład - interpelacje - protokoły

Młodzieżowa Rada Miasta

raport o stanie gminy Lubliniec

Rekrutacja do Szkół i Przedszkoli

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Narodowy_Spis_Powrzechny.png

system informacji przestrzennej Plan miasta

model miasta 3D

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

gminna ewidencja zabytków

fundusze unijne

modernizacja oczyszczalni ścieków

bulwar grotowskiego - zasady dzierżawy na organizację imprez

Pracownik młodociany - dofinansowanie kosztów kształcenia

informacja dla osób niesłyszących

konsultacje społeczne

rozkład jazdy powiat lubliniecki

deklaracja dostępności

ankieta ekologiczna

straż miejska

 wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.