PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Nagrody
Witam. Czy może mi Pan powiedzieć według jakich kryteriów zostały przyznane nagrody dla pracowników DPSów? Podobno wszyscy pracownicy Kombatanta i Zameczka dostali pieniądze,a u nas dostaną aż potrójną nagrodę za to że byli zamknięci na oddziale,a pozostali pracownicy,którzy cały czas ciężko pracowali w czasie koronawirusa w DPS nie dostaną nawet złotówki. Nie zostaliśmy docenieni za to,że w porównaniu z innymi byliśmy na stanowisku,podczas gdy dużo osób uciekło na L4 bo się bali zachorować. My zostaliśmy potraktowani dokładnie tak samo jak właśnie ci,którzy siedzieli bezpieczni w domu na L4. Czujemy się w tej sytuacji pokrzywdzeni i niedocenieni.
Pracownica DPS ,
data pytania: 2020-09-24

Szanowna Pani,

Burmistrz nie zarządza Domami Pomocy Społecznej, to Starosta jest odpowiedzialny za ich funkcjonowanie. Jeszcze raz pragnę przypomnieć, że Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe to dwie odrębne jednostki bez jakiejkolwiek zależności.


2. Strefa wolna od ideologii LGBT
Dzień dobry! Kiedy w Lublińcu zostanie stworzona strefa wolna od ideologii LGBT?
Mieszkańcy,
data pytania: 2020-09-20

Szanowni Państwo,

W Lublińcu nie trzeba tworzyć żadnych stref – mamy już Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.


3. Parking pod PKP
Dzień dobry, jaki jest całkowity koszt obiektu i ile miejsc parkingowych powstało ? Ile miejsc parkingowych było w miejscu powstania obiektu ? Jaki jest miesięczny koszt utrzymania obiektu ? Pozdrawiam Jarosław Rzeźniczek
Jarosław Rzeźniczek,
data pytania: 2020-09-19

Szanowny Panie Jarosławie,

Budowa Centrum Przesiadkowego w Lublińcu wraz z pozostałą infrastrukturą jest częścią projektu pn. „Budowa zintegrowanych węzłów przesiadkowych wraz z budową dróg rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego”, którego całkowity koszt wynosi 66 061 913, 01 zł, przy dofinansowaniu z funduszy Unii Europejskiej w kwocie 54 205 105,40 zł. Do budowy systemu punktów przesiadkowych, parkingów i ścieżek rowerowych o łącznej długości ponad 45 kilometrów przystąpiły również Gminy: Pawonków, Ciasna, Herby, Kochanowice i Koszęcin.

Bez naszego projektu nie byłoby całej inwestycji. W ramach Centrum Przesiadkowego w Lublińcu powstał: czteropoziomowy parking Park & Ride na 100 miejsc wraz miejscami postojowymi dla osób niepełnosprawnych, parking Kiss & Ride na 2 miejsca postojowe, wiata przystankowa dla autobusów, postój TAXI, parking dla rowerów na 60 miejsc z samoobsługowym punktem naprawy, ścieżki rowerowe wokół Centrum Przesiadkowego. Projekt Park&Ride realizowany był w latach 2018-2020, a jego wartość wyniosła: 20 780 734,01 zł, przy dofinansowaniu 17 607 325,00 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Innymi słowy przebudowano cały układ komunikacyjny okolic dworca.

Gmina Lubliniec zakupiła teren pod budowę Centrum Przesiadkowego od likwidowanej spółki PKS. Nigdy nie zakładaliśmy powstania w tym miejscu parkingu terenowego. Mieszkańcy parkowali na terenie byłego placu manewrowego PKS, jednak pod względem prawnym nie był on parkingiem, dlatego nie jestem w stanie określić, ile miejsc parkingowych było na ww. terenie przed powstaniem Centrum Przesiadkowego.

Jeżeli chodzi o koszty to trudno dzisiaj na to pytanie odpowiedzieć. Na chwilę obecną koszty stanowią oświetlenie i sprzątanie obiektu, więc nie są to duże sumy. Przez 5 lat parking nie może być płatny.

 


4. Przedszkole
Dzień dobry Po raz kolejny zadaje pytanie odnośnie zaprowadzania dziecka do przedszkola. Dlaczego rodzice w niektórych placówkach w naszym mieście nie mogą wchodzić z dzieckiem do szatni a w innych tak? Kiedy zostaną rodzice normalnie wpuszczani do placówki? Nikomu nie będzie do śmiechu stanie zimą w temperaturach minusowych i czekanie na swoją kolej. W żadnym rozporządzeniu GIS oraz MEN takiego zakazu nie ma: "Rodzice mogą wchodzić z dziećmi do przestrzeni wspólnej podmiotu, z zachowaniem zasady - 1 rodzic z dzieckiem/dziećmi lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem/dziećmi 1,5 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (min. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk)." Pozdrawiam
Zatroskany rodzic,
data pytania: 2020-09-18

Szanowny Panie,

Ponownie proszę o wskazanie, w którym przedszkolu ma miejsce opisana sytuacja, tak abym mógł zwrócić się z prośbą  o wyjaśnienie do dyrektora konkretnego przedszkola.


5. Szkoła Muzyczna - czy powinniśmy płacić?
Dzień dobry. Nie bardzo wiem czy to pytanie powinnam skierować do Pana burmistrza czy do pana starosty. Moje dziecko uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublińcu, od tego roku został wprowadzony elektroniczny dziennik. Dziecko zostało poinformowane , że za użytkowanie tego dziennika rodzice przez pierwszy miesiąc nie płacą, ale w drugim miesiącu już tak. Myślę , że nie będzie to duża kwota, ale jednak. Jest to szkoła państwowa, czy powinniśmy płacić?. Już teraz płacimy składki co miesiąc w wysokości 70 zł. Niby nie są wymagane, ale jednak są. Co roku podpisujemy deklarację ,że będziemy uiszczać opłatę miesięczną w tej właśnie kwocie.. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. Z poważaniem Bożena
BożenaD,
data pytania: 2020-09-18

Szanowna Pani Bożeno,

Organem prowadzącym dla Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści w Lublińcu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, więc wszystkie pytania dotyczące działalności szkoły powinna Pani kierować do ww. instytucji.

 


6. Plac zabaw
Dzień dobry, Czy plac zabaw przy przedszkolu Stebluś będzie otwierany po godzinie 16:00? Wcześniejsza odpowiedź na podobne pytanie z dnia 24.07 była następująca: "Szanowna Pani Joanno, sądzę, że kwestia korzystania z placu zabaw po godz. 16.00 jest związana z pandemią COVID -19. Wyjaśnię sytuację z Panią Dyrektor." Pozdrawiam
Joanna ,
data pytania: 2020-09-17

Szanowna Pani Joanno,

Uprzejmie informuję, iż plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 4 "STEBLUŚ" będzie otwarty dla wszystkich okolicznych mieszkańców po godzinie 16.00, niezwłocznie po zniesieniu stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju. Nadmieniam również, że zgodnie z obowiązującymi Procedurami Bezpieczeństwa w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lublińcu w okresie epidemii COVID-19, rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola mają zakaz przebywania na terenie placu zabaw. 


7. geotermia w Lublińcu
Wszystkie gminy w Polsce mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów geotermalnych w ramach programu Ministerstwa Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Czeka na nie aż 300 mln złotych. Dokumenty można składać do 30 września 2020 roku" - poinformowało Ministerstwo Środowiska. Czy gmina Lubliniec wystąpi z wnioskiem o dofinansowanie do tego rodzaju pozyskania czystej ekologicznie energii?
krzysiek,
data pytania: 2020-09-16

Szanowny Panie,

W kwestii składania wniosku przez Gminę Lubliniec do NFOŚiGW w Warszawie o dofinansowanie projektów geotermalnych, informuję, że nie mamy wiedzy, aby takie źródła geotermalne występowały na terenie Lublińca i nie mamy dokumentacji technicznej w tym zakresie, niezbędnej do złożenia wniosku aplikacyjnego.

Z moich informacji wynika, że teren naszego powiatu nie leży w strefie złóż wód geotermalnych na głębokości, która daje ekonomiczne uzasadnienie.


8. Lubisfera
Witam Lubisfera rozumiem to taka strefa wolna od koronawirusa? Jakie jeszcze strefy planuje Pan w Lublińcu? Może jakieś sklepy? Pozdrawiam p.s przepraszam za sarkazm, ale ta cała sytuacja jest sarkastyczna i inaczej się nie da. Oczekuję poważnej odpowiedzi mimo wszystko. Możemy założyć że ten smiertelny wirus i pandemia to prawda, a zatem to przerażające jak można tak narażać ludzi...
Renata Macioł,
data pytania: 2020-09-15

Szanowna Pani Renato,

Lubisfery nie prowadzi miasto, jest to prywatna działalność gospodarcza. Jeżeli ma Pani zastrzeżenia w sprawie realizacji wytycznych Ministerstwa Zdrowia czy GIS przez ww. podmiot, proszę te uwagi skierować do naszego Sanepidu.


9. Niedziałająca lampa
Szanowny Panie Burmistrzu. Zwracam się do Pana ze sprawą nie działającej lampy na skrzyzowniu ul. Cegielnianej oraz Polnej. Czy jest możliwość interwencji w tej sprawie?
Mieszkaniec ,
data pytania: 2020-09-14

Szanowny Panie,

Awaria w dniu 15.09.2020 r. została zgłoszona do zakładu energetycznego.


10. ul.Powstańców Śląskich
Panie Burmistrzu,mam 2 pytania. 1. Kto jest odpowiedzialny za koszenie traw przy Powstańców,ponieważ zrobiono to niechlujnie,zostawiając częśc niewykoszoną, przy drodze.Jest gorzej jak było.Płacicie publiczne pieniądze za taką dziadowską robotę! hańba. 2.Po raz nty piszę o hałasie i prędkościach samochodów na tejże ulicy .Auta jeżdżą tu średnio 70km ,często koło 100km/h Gratulacje! Dzięki zmianie organizacji ruchu można rozpędzać się już od przejazdu kolejowego . Auta jeżdżą jeszcze szybciej niż kiedyś! Może Pan coś w końcu tu zrobi ? Prosiłem o Fotoradar ,ale oczywiście droga należy do K-wic ,to żenujące żeby Pan nie mógł decydować co w mieście zrobić.Jeden głupi Fotoradar załatwi sprawę.Proszę o ineterwencję w Katowicach,lub na Policji.Jeśli nie to będę pisał wyżej,może się uda. Pozdrawiam
Tomasz,
data pytania: 2020-09-14

Szanowny Panie Tomaszu,

Za pielęgnację pasa drogowego ul. Powstańców Śląskich odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Na chwilę obecną nie ma zastrzeżeń do realizacji ww. zadania. Jeżeli pojawią się uchybienia, zwrócę się pismem do ZDW o bardziej staranne i dokładne koszenie ww. pasa. Jeżeli chodzi o organizację ruchu, to zmiana nastąpiła na wniosek Zarządu Dróg Wojewódzkich. Poproszę Policję o kontrole na ww. odcinku drogi.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
6.89
μg/m3        
2020.09.27 04:00

źródło: WIOŚ Katowice

Na skróty

CORONAWIRUS

wybory copy

generator ngo

jakosc

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

3d

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

deklaracja dostępności 01 01

 

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.