PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Nowy bulwar/park na lublinicą
Panie burmistrzu widzialam niedawno nowe zrewitalizowane tereny nad Lublinicą od strony ulicy Sportowej. Jestem po prostu zachwycona ta inwestycja. Wiosną to miejsce bedzie cudne! To jak nasze miasto sie zmienia pod Pańskimi rządami to cos niesamowitego! Widzialam rowniez w pytaniach ze ktos zaproponowal nazwe dla nowych terenow. Uwazam ze nazwa bulwar lub tez park piastow slaskich apbo po prostu piastowski to dobra nazwa tym bardziej ze faktycznie obok mamy piastowski zamek. Pozdrawiam
Maria,
data pytania: 2020-01-21

Szanowna Pani Mario,

Propozycję nazwy przekażę Przewodniczącemu Rady Miejskiej.


2. Ulica
Szanowny Panie Burmistrzu Mam dwa pytania. 1. Czy przejście dla pieszych na ul. Powstańców Śląskich przy sklepie "Społem" może być lepiej oświetlone i oznakowane? Ruch jest spory i zimą popołudniu jest już niebezpiecznie. 2. Słyszałem ,że ma być remontowany wiadukt kolejowy,czy to prawda i czy przewidziane jest na jak długo zostanie zamknięty? Pozdrawiam Tomasz
Tomasz ,
data pytania: 2020-01-20

Szanowny Panie Tomaszu,

Ul. Powstańców Śl. to droga podlegająca pod Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Na temat przejść rozmawiałem z dyrektorem w ub. roku. Jak na razie nie ma deklarcji w tym zakresie. Wiadukt kolejowy na pewno nie będzie odernizowany w br. z uwagi na brak środków.


3. Amerykanie w Lublińcu
Dzień dobry Panie Burmistrzu, z pewnością Pan będzie posiadał więcej informacji na ten temat. W jednostce wojskowej budowana jest siedzibą dla Amerykańskich żołnierzy. Posiada Pan informacje ilu amerykanów będzie w Lublińcu ? Gdzie będą oni mieszkać? Czy przyjadą z rodzinami na stałe? Pod jakie prawo będą podlegać Polskie czy Amerykańskie? Czy miasto coś na tym zyska ? Jestem dosyć sceptycznie nastawiony na obecność obcych formacji wojskowych w Polsce. Amerykanie bardzo łatwo wchodzą do cudzych krajów Ale później bardzo ciężko wychodzą. Mam nadzieję że życie mieszkańców przez to się nie pogorszy.
Piotr,
data pytania: 2020-01-19

Szanowny Panie Piotrze,

Nie mam wiedzy, ani nie jestem upoważniony, aby odpowiadać na powysze pytania.


4. Kanalizacja ul. Kolejowa
Panie Burmistrzu, czy ma pan informacje nt. planów kanalizacji na ulicy Kolejowej? W zeszłym roku pociągnięto tam wodę i brakuje już tylko właśnie kanalizacji. Nie jest to ulica na obrzeżach miasta i wydaję mi się, że jako zlokalizowana stosunkowo blisko do centrum w porównaniu z pozostałymi ulicami czekającymi na taką modernizacji powinna mieć pierwszeństwo, by ludzie nie tworzyli tam szamb. Proszę o ustosunkowanie się zarówno w temacie wiedzy o terminie realizacji jak i pana spojrzeniu na kolejność takich modernizacji ulic w naszym mieście..
Inwestor,
data pytania: 2020-01-17

Szanowny Panie,

W ubiegłym roku został wybudowany wodociąg w ul. Kolejowej. Budowa kanalizacji wymaga również budowy przepompowni ścieków, więc mówimy o koszcie rzędu ok. 1 mln zł. Taka inwestycja musi być wpisana do budżetu miasta.

W br. będziemy realizować podobne zadanie na Wymyślaczu. Zobaczymy, jaki będzie koszt budowy przepompowni. Nie wykluczam realizacji ww. zadania w IV kw. br.


5. Wielki nauczyciel
To czy człowiek jest Wielki zazwyczaj ocenia historia. Nie wiem skąd trzeba przybyć do Lublińca lub ile lat tu mieszkać by być stad. Pewnie tak jak w Krakowie - 10 pokoleń wstecz lub 300 lat. Pan sylwester ocenia innych i daje im świadectwo uczciwości i zaangażowania społecznego, a jakoś o tym Wielkim nauczycielu przez 34 lata jak tu mieszkam nie słyszałem. Wiele słyszałem natomiast o założycielu Stowarzyszenia Meta, organizatorze wielu biegów - o Nóż Komandosa, maraton, katorżnik i wiele innych które są w kraju głośne. Być może pan sylwester w swoim zaścianku słucha tylko "właściwych" osób, które mu mówią bądź przesyłają sms-em info , co jest dobre, kto jest dobry, a kto jest zły.
Andrzej,
data pytania: 2020-01-17

Szanowny Panie Andrzeju,

wprawdzie nie zadał Pan pytania, ale postanowiłem zamieścić Pana wypowiedź.


6. Nowa ulica na Wymyslaczu
Jaka nazwa zostala nadana nowej ulicy na Wymyslaczu ba sesji rady miasta 10 stycznia?
Karina,
data pytania: 2020-01-16

Szanowna Pani Karino,

Nowa ulica na Wymyślaczu ma niezmienioną nazwę. Chodziło tylko o poprawienie uchwały Rady Miejskiej.

 

 

 


7. antena / ul. Wilniewczyca 2B
Szanowny Panie Burmistrzu Problem był już kilka razy zgłaszany do urzędu miasta (dział techniczny), ale nie został rozwiązany. Chodzi o antenę na bloku 2B przy ulicy Wilniewczyca. Kiedy pojawia się deszcz, czy przymrozek, również śnieg i wiatr, znikają z ekranu telewizora programy lub są przerywane. Wiem, że wszystko przygotowane jest pod kablówkę, dlaczego więc nie można jej uruchomić? Pan, który ostatnim razem poprawiał antenę, powiedział że jest źle zamocowana, a raczej na nieodpowiednim maszcie, bo się obraca. Wracając do pana z urzędu miasta, to stwierdził, że nikt się nie skarży. Nie skarży, bo większość ma talerze. Jednak , czy tak pięknie wyglądają balkony? Dla osób starszych jest to jedyne okno na świat. Zauważyłam, że w bloku obok 2A antena została wymieniona. Czy można by coś zrobić z tym problemem? Ale solidnie !!!
Beata,
data pytania: 2020-01-15

Szanowna Pani Beato,

Proszę się skontaktować z tut. Urzędem, w celu umówienia się z technikiem, który sprawdzi stan techniczny instalacji TV w Pani mieszkaniu.


8. mieszkanie
Jeden z przykladow np. mieszkanie przy ul Powstancow Sl byle przedszkole puste stoi od.....,i co my na to?To jest fakt nie fikcja.
zainteresowany,
data pytania: 2020-01-15

Szanowny Panie,

W mieszkaniu przy ul. Powstańców Śl. cały czas trwa remont. Pracownicy Urzędu monitorują sytuację na bieżąco. Faktem jest, że remont ten trwa bardzo długo i wydawać by się mogło, że najemca nie potrzebuje tego lokalu. Nie mniej faktem jest również, że niezapowiedziane kontrole przeprowadzone przez urzędników, potwierdziły, że prace remontowe są wykonywane. Opłaty za lokal również są wnoszone terminowo. Brak jest zatem podstaw do wypowiedzenia umowy najmu.


9. Przystanek nr 2 na Sobieskiego
Właśnie rozpoczął sie remont Sobiskiego, czy w ramach tej przebudowy powstanie drugi przystanek autobusowy na tej ulicy w poblizu Osrodka Zdrowia ZOZ?
Lubliniczanin,
data pytania: 2020-01-15

Szanowny Panie,

Obecnie realizowana przebudowa ulicy Sobieskiego obejmie odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Majdanek do skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Droga przy budynku Powiatowego Centrum Pomocy (ul. Sobieskiego 9) została przebudowana kilka lat temu i obecnie nie planuje się wykonywania tam żadnych dodatkowych robót, w tym lokalizowania przystanku autobusowego. Najbliższy budynek zajmuje się w odległości ok. 150 m od budynku Centrum.

Przy wprowadzaniu komunikacji miejskiej jeszcze raz będzie dokonywana analiza lokalizacji wsztstkich przystanków autobusowych w naszym mieście.


10. Oświetlenie ul Chabrowej
Prosze mi powiedzieć kiedy mieszkańcy ul Chabrowej doczekają sie brakujących kilku latarnie temat drążony jest juz kilka lat mieszkańców przybywa dzieci tez a latarni jak niebyl tak niema nadmienie ze obok ulicy znajduje sie głęboki rów co stwarza zagrożenie po zmierzchu. Czy Miasto Lubliniec jest aż tak biedne że nie stać go na wydanie ok 40 tyś na ten cel?
mieszkaniec,
data pytania: 2020-01-15

Szanowny Panie,

W II połowie roku planuję rozpisanie przetargu na budowę oświetlenia na brakującym odcinku ul. Chabrowej.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
52.71
μg/m3        
2020.01.21 20:00

źródło: WIOŚ Katowice

Wydarzenia

Styczeń 2020
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najbliższe

13 Sty 2020
12:00AM
FERIE Z MDK
13 Sty 2020
12:00AM
FERIE Z MDK

Na skróty

wybory19

jakosc

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.