PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Przyszłe dni lublinca
Czy jest realna szansa aby w przyszłym roku zaprosić nocnego kochanka na dni Lublińca. W związku z tym jak dobrze bawili się ludzie na kulcie. ?
Ja,
data pytania: 2019-06-23

Sz. Pani /Pan

 

Przekazałem propozycję na przyszły rok Pani dyrektor MDK.


2. dni Lublińca, fontanna i komary
Witam Panie Burmistrzu mam trzy pytania. 1. Czy gmina Lubliniec i Ciasna nie potrafią się porozumieć w sprawie terminu organizacji obchodów Gminy ? Imprezy odbywają się w tym samym terminie, a szkoda bo z czegoś trzeba zrezygnować. 2. Minął rok od kradzieży róży z fontanny. Deklarował Pan że szybko zostanie założona nowa. Kiedy to się stanie ? 3. Kilak miast w Polsce zamiast używać chemii w walce z komarami wiesza budki lęgowe dla jerzyków. Taki jeden niepozorny ptaszek zjada w sezonie kilkadziesiąt tysięcy komarów ! Czy i nasze miasto nie podjęło by się takiego działania ?
Andrzej,
data pytania: 2019-06-21

Szanowny Panie Andrzeju

1. Nasz termin Dni Lublińca jest stały. Od wielu lat odbywają się w połowie czerwca. Wiele lat temu poruszyłem ten problem z wójtami naszych Gmin, ale zainteresowania nie było.

2. Zapasową różę mamy i zostanie ona zamontowana.

3. W sprawie jerzyków jestem otwarty. Myślę, że zainstalujemy budki lęgowe dla tych pożytecznych ptaszków.


3. Miejskie Przedszkole nr 2
Dzień dobry. Panie Burmistrzu może to nudne i zawracanie głowy tak blachą sprawą, ale pomimo zapewnień w dalszym ciągu nie ma na stronie internetowej MP. nr 2 zakładki z wydarzeniami wcześniejszymi a nie ukrywam ,że żal mi tylu pięknych wydarzeń utrwalonych i dotyczących mojego dziecka.Dygresja w przedszkolu nr 7 jakoś nic nie poginęło :)..... Pozdrawiam serdecznie , udanego lata. :)
Mama ,
data pytania: 2019-06-18

Szanowna Mamo

Publikacja zdjęć, zawierających wizerunek, dziecka na stronie internetowej przedszkola nie znajduje oparcia w żadnym przepisie prawa. Zatem przetwarzanie (np. prezentowanie na stronie internetowej) danych osobowych, w postaci wizerunku dziecka znajdującego się na zdjęciu wymaga istnienia podstawy uprawniającej do takiego działania. Zgodnej z art. 6 ust. 1 lit. a RODO (ogólne rozporządzenia o ochronie danych) oraz art. 81 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, taką podstawą, w omawianej sytuacji jest zgoda rodzica / opiekuna prawnego dziecka

Przedszkole Miejskie nr 2 w Lublińcu, jako administrator danych osobowych przyjął, że okres przechowywania i prezentowania zdjęć będzie ograniczony do okresu 3 lat/ do czasu zakończenia uczęszczania do placówki od czasu rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019.


4. Drzewy i krzewy w pasie drogowym
Chciałem zapytać Pana o możliwość usunięcia skalniaków, krzewów i innych wynalazków z pasów drogowych. W Lublińcu wprowadzono ograniczenie do 30km i skrzyżowania równorzędne. Niestety w okolicach niektórych skrzyżowań ludzie porobili sobie skalniaki, nasadzili krzewów , które powoli wchodzą już na drogę i zasłaniają dość mocno widoczność. Nie wymusić pierwszeństwa jest bardzo ciężko bo nie dość, że nie widać, że to skrzyżowanie to nieraz trzeba wysunąć samochód na połowę skrzyżowania aby sprawdzić czy coś widać. Ludzie sadzą ale już później nie przycinają. Proszę przejechać się skrzyżowaniami Strzelecka-Jasminowa, Strzelecka-Polna i innymi.
Kierowca,
data pytania: 2019-06-17

Szanowny Panie

Zleciłem Straży Miejskiej sprawdzenie miejsc wymienionych przez Pana. Myślę, że właściciele krzewów zrobią co do nich należy a tym samym zostanie poprawiona widoczność na skrzyżowaniach.


5. Rondo Misjonarzy Maryi Niepokalanej i Skrzyżowanie ulicy Pow. Śląskich i Klonowej
Dzień dobry. Chciałem Pana zapytać czy jest możliwość przebudowania w/w ronda w taki sposób żeby od strony ul.Św Anny wyasfaltować je ponieważ nie leży w osi jezdni co utrudnia płynne przejechanie tego ronda samochodem osobowym a nie mówiąc już o samochodzie ciężarowym. Żółty słupek przed rondem jest regularnie wyrywany. Kwiatki znikły jest kostka.Rondo jest "nagumowane "jak dobry tor Formuły 1. A drugie pytanie dotyczy pasa do skrętu w prawo z ul.Pow. Śląskich od strony Sadowa na ul. Klonową. W zeszłym roku wycięto drzewa przy płocie "EthosEnergy" pas do skrętu w prawo jest krótki a kolejka długa zwłaszcza po otwarciu przejazdu. Myślałem ze jest to początek rozbudowy i wydłużenia tego pasa. Czy jest to możliwe?
Michał,
data pytania: 2019-06-16

Szanowny Panie Michale,

ulice Powstańców, Kilińskiego, Piłsudskiego, Lisowicka są drogami wojewódzkim. W związku z powyższym tut. Urząd nie może wykonywać na tych drogach żadnych prac.


6. Fontanna na rynku
Czy fontanna na rynku ma obieg wody zamknięty czy otwarty? Czy jest tam zakaz kąpieli, dużo małych dzieci korzysta z niej w celu schłodzenia. W okresie upałów słychać wiele informacji o zakażeniach z fontann w wieku Polskich miastach.
Mateusz,
data pytania: 2019-06-15

Szanowny Panie Mateuszu,

Na słupie oświetleniowym przy fontannie umieszczone są zasady określające korzystanie z terenu przy fontannie miejskiej oraz rzeźbie dziewczynki na Rynku w Lublińcu. Fontanna ma zamknięty obieg wody.


7. Korki w mieście
Dzień dobry. Panie burmistrzu, uruchomienie świateł w Lublińcu spowodowało straszne korki w mieście. Szczerze mówiąc nie rozumiem skąd taka decyzja... Kilkanaście miesięcy temu było spotkanie w mdku w sprawie przeorganizowania ruchu w mieście, ściągnięty specjalista wyraźnie powiedział że światła generują korki i dużo lepszym rozwiązaniem są ronda... Nie wszystkim podobała się jego koncepcja, ogólna koncepcja dotyczącą nowej organizacji ruchu. Powiedział Pan wtedy, "zacznijmy w końcu szanować ludzi którzy zajmują się fachem od wielu wielu lat". Po godzinie 14 gdy wiele zakładów kończy pracę, korek zaczyna się od świateł i kończy za wiaduktem, czy na prawdę tego chcemy? Panie burmistrzu, czy nic nie da się zrobić? Prosty przejazd przez miasto to nic innego niż czekanie i czekanie. Pozdrawiam.
Jarek,
data pytania: 2019-06-15

Szanowny Panie Jarku,

z dniem 01.01.2019 roku zarządcą dróg ul. Powstańców, Kilińskiego, Piłsudskiego, Lisowicka jest ZDW w Katowicach. W związku z powyższym opisywana sygnalizacja podlega także pod ZDW w Katowicach.  Wystąpiłem już do ZDW z wnioskiem o zmiany w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej.


8. Skrzyżowanie Żwirki Wigury z Sobieskiego
Do ilu jeszcze wypadków musi dojść na tym skrzyżowaniu żeby w końcu ktoś się obudził i zmodernizował je w jakiś sposób??? https://dziennikzachodni.pl/informacje-drogowe-w-woj-slaskim-utrudnienia-na-dk86-dts-a4-dk1-a1-wypadki-remonty-korki-raport-z-drog-247-14062019/rz/c4-14063207/rw/211513
Krzysztof,
data pytania: 2019-06-14

Szanowny Panie Krzysztofie,

w ten sposób można napisać praktycznie o wszystkich skrzyżowaniach w Lublińcu. Na większości z nich doszło do większych lub mniejszych nieszczęść. Nieuwaga kierujących, pośpiech i agresja drogowa są przyczyną większości tych nieszczęść.

W bieżącym roku, na opisanym skrzyżowaniu planowana jest zmiana organizacja ruchu tzn. ul. Żwirki i Wigury będzie miała pierwszeństwo przejazdu względem ul. Sobieskiego. O terminie wprowadzenia tych zmian będzie zamieszczona stosowna informacja, a sama zmiana organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu będzie uzupełniona o dodatkowe oznakowanie informacyjne.


9. Staw Piegża
Panie Burmistrzu, Czy staw Piegża znajdujący się przy ulicy Krupówka jest własnością miasta czy innego podmiotu gospodarczego? Jest to przepiękne miejsce dla rozwoju flory i fauny, który można obserwować i aby taki został w naszym zakątku miasta.
Mieszkaniec Lublińca ,
data pytania: 2019-06-13

Szanowny Panie

W odpowiedzi informuję, że staw Piegża znajdujący się przy ulicy Krupówka nie jest nieruchomością należącą do zasobu Gminy Lubliniec, stanowi własność państwowej osoby prawnej.


10. cdn 1. Kryterium oceniania w Lublinieckich szkołach podstawowych.
Panie Burmistrzu też jestem rodzicem za interesowanym odpowiedzią na te pytanie . Ale niestety nie widzę nigdzie odpowiedzi o której Pan mówi bo dnia 5.06.2019 roku jest tylko jedna odpowiedź ale na inne pytanie. " Nazwy dla cmentarzy". Pozdrawiam
Mieszkaniec,
data pytania: 2019-06-13

Szanowny Mieszkańcu,

Odpowiedzi na pytania mieszkańców są umieszczone według daty zadania pytania, a nie według daty odpowiedzi na nie. Wspomniane pytanie zostało zadane dnia 26 maja b.r., proszę zatem sugerować się w/w datą.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
30.25
μg/m3        
2019.06.27 10:00

źródło: WIOŚ Katowice

Wydarzenia

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najbliższe

29 Cze 2019
12:00AM
MEMORIAŁ TENISOWY IM. MARIANA DEMARCZYKA
02 Lip 2019
08:00AM - 05:00PM
WAKACJE Z TENISEM

Na skróty

europarlament

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.