PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Przejazd na Częstochowskiej
Panie burmistrzu czy w celu zwiększenia przepustowości ruchu na tym przejeździe nie można by wprowadzić zakazu skrętu w lewo (skręt zaraz za przejazdem w ulicę Cegielnianą) dla samochodów jadących z miasta? Myślę że takie przepuszczanie skręcających wydłuża znacznie przekroczenie tego przejazdu dla samochodów jadących w obu kierunkach. Do ulicy Cegielnianej idzie dojechać skręcając np w ulicę Strzelecką, a sznur samochodów na przejeździe mógłby wtedy bez zakłóceń odbywać się w obu kierunkach.
Mieszkaniec ,
data pytania: 2019-04-18

Szanowny Panie,

Przy projekcie modernizacji ul. Częstochowskiej rozważaliśmy takie rozwiązanie, ale ostatecznie zakazu nie wprowadziliśmy. Z uwagi na brak terenu nie udało się wydzielić miejsca na lewoskręt (własność PKP). Ponownie „pochylę się” nad tym problemem, ale przypominam, że wymaga to zmiany organizacji ruchu!


2. Droga powiatowa
Drogi Burmistrzu, chciałbym zapytać o plany co do drogi powiatowej, która jest bardzo zaniedbana przez powiat. Mianowicie rozchodzi mi się o drogę łączącą miejscowości Lisów-Tanina-Łebki. Droga jest tragiczna, nawierzchnia jest tylko łatana, co nie przynosi żadnego efektu. Proszę o odpowiedź. Z poważaniem, Patryk
Kopiński Patryk ,
data pytania: 2019-04-17

Szanowny Panie Patryku,

Trudno mi odpowiedzieć na pytanie, które nie dotyczy moich kompetencji. Wszystkie drogi powiatowe podlegają pod powiat. Życzę Wesołych Świąt.


3. Zapytanie o fontannę na rynku
Witam, Czy jest możliwość zmiany dłoni rzeźby na rynku by nie wkladano do niej sztucznych kwiatów itd. Wygląda to niespecjalnie ładnie.
Ala ,
data pytania: 2019-04-15

Szanowna Pani Alu,

Nie ma możliwości zmiany dłoni rzeźby, ponieważ jest to autorski projekt pana Stanisława Kilareckiego. W poprzednim sezonie do dłoni Edyty były wkładane żywe kwiaty, być może w tym sezonie również tak będzie.


4. Wynagrodzenia nauczycieli - strajk
Panie burmistrzu, chyba nikt nie bierze na poważnie zapłacić nauczycielom podczas strajku? Bo niby jakim prawem? Jeżeli nauczyciel nie podejmuje pracy to z niby jakiej racji miałby dostać za to jakikolwiek pieniądz? Przecież to nie jest nie tyle co niezgodne z przepisami co niemoralne! Skandal.
Jan,
data pytania: 2019-04-12

Szanowny Panie Janie,

W tej sprawie już się kilkakrotnie wypowiadałem w poprzednich pytaniach. Wesołych Świąt Panie Janie.


5. Pensja nauczycieli c.d.
Witam! Inni samorządowcy wypowiadają sie bardziej przejżyście w sprawie wynagrodzenia za czas strajku niż Pan. Moje pytanie brzmi co Pan zrobił żeby nauczyciele lublinieccy zarabiali wiecej? Minister ustala minimum ,a samorząd może płacić więcej .Zaznaczam ,ze nie jestem nauczycielką ,ale mam w rodzinie nauczycielkę i widzę ile czasu w domu poświęca na pisanie sprawozdań na prywatnym komputerze!!! ,drukowanie na prywatnej drukarce!!!prywatnym tuszem!!! o prądzie nie wspomnę ,wykonywanie pomocy naukowych,........Miałam okazję widzieć tzw pasek z wynagrodzenia i powiem ,ze za takie pieniążki to ja bym z domu nie wyszła, a co dopiero coś robiła .Pozdrawiam
Angelika,
data pytania: 2019-04-11

Szanowna Pani Angeliko,

W ostatnich latach ponad 25 milionów złotych zostało wydatkowanych na inwestycje oświatowe. Zmodernizowaliśmy 6 przedszkoli i 3 szkoły. Stan bazy oświatowej jest zupełnie inny niż 10 lat temu. W ubiegłym roku zgodziłem się na podziały grup językowych, informatycznych. To pociągnęło za sobą dodatkowe środki z budżetu miasta. Ze sprawozdania za ub. rok wynika, że na oświatę wydaliśmy 34,9 mln zł., a otrzymaliśmy z budżetu państwa 16,9 mln zł (to niespełna połowa poniesionych wydatków). Kiedy zostałem burmistrzem z roku na rok podnosiłem dodatki dyrektorom placówek bo mieliśmy coraz większe kłopoty z naborem kandydatów na dyrektorów. Od 5 lat w mieście nie zostały podniesione podatki lokalne. Budżet miasta ma określone możliwości. Jeżeli chciałbym jeszcze bardziej dofinansować oświatę (w tym płace nauczycielskie) to musimy zrezygnować z części inwestycji albo zacząć się znacząco zadłużać. Wiele decyzji Rządu w Warszawie nakładającego nowe obowiązki na samorządy, nie zostało poparte nowymi źródłami finansowymi. Miasto nie ma żadnych wpływów z podatku VAT, a podatek CIT za 2018r. był niższy o 20% w stosunku do planu wg Ministerstwa Finansów. Takie są realia prozy życia w samorządzie. Uważam, że nauczycielom należą się podwyżki, tak jak wszystkim uczciwym pracownikom nie tylko sfery budżetowej.   


6. Debata z posłem Gawronem???
Szanowny panie Burmistrzu. Kiedy odbędzie się debata z panem posłem Andrzejem Gawronem? Czy ustalono już program i reguły debaty? W którym miejscu i w jakim dniu odbędzie się debata?
Obserwator,
data pytania: 2019-04-11

Szanowny Obserwatorze,

Debaty głównie organizuje się przy okazji wyborów. Wiem, że jest okres wyborczy (PE), ale ja nie startuję w żadnych wyborach. Bardzo bym chciał, aby Pan poseł spotkał się z samorządowcami naszego powiatu i rzetelnie porozmawiał. W wyborach 2015r. Pan poseł uzyskał duże poparcie naszych mieszkańców i powinien przedstawić sprawozdanie ze swojej działalności, ponieważ obecna kadencja Sejmu dobiega końca. Liczę na takie spotkanie. Ja na pewno wezmę w nim udział. Jestem nawet gotów udzielić pomocy przy organizacji spotkania.


7. organizacja opieki dzieci na czas strajku
Szanowny Panie, Gdzie kierować skargi i lub ewentualnie roszczenia w celu odzyskania kosztów organizacji opieki nad dziećmi w czasie strajku nauczycieli? W ciągu tygodniowego strajku nauczycieli musieliśmy wynająć opiekę, ponieważ dzieci nie mogły zostać same w domu. Należy wspomnieć, że niektórzy z nas dowożą dzieci do dziadków i co dziennie ponoszą dodatkowe koszty transportu. Oboje rodziców pracują. Czy można zorganizować pozew zbiorowy dla nauczycieli lub kierownictwa (?!) Szkoły nr 3, którzy już w ubiegły piątek informowali, że nie będzie opieki na terenie szkoły i żeby nie przyprowadzać dzieci?
Rodzic,
data pytania: 2019-04-10

Szanowny Rodzicu,

Rozumiem uciążliwości dla Rodziców związane z organizacją opieki nad dziećmi i ewentualnymi kosztami tej opieki z powodu trwającego strajku nauczycieli. Pragnę zwrócić uwagę, że strajk został zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami, zaś jego organizatorem nie były szkoły (przedszkola), lecz związki zawodowe. Ewentualne roszczenia formułowane w związku z przedmiotową sprawą należą do drogi sądowej, zaś warunki zorganizowania pozwu zbiorowego określają przepisy ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym.


8. Biblioteka
Witam. Chciałbym się dowiedzieć na kiedy planowane jest otwarcie biblioteki oraz jak wygląda program otwarcia biblioteki? Pozdrawiam
mieszkanie,
data pytania: 2019-04-10

Szanowny mieszkańcu,

Otwarcie uroczyste nastąpi 13.06. br. Program będzie dostępny w majowym numerze Nowin Lublinieckich.


9. Wiadukt
Dzień dobry, Kiedy będzie rozpoczęcie remontu wiaduktu na powstańców śląskich? ile potrwa ten remont? Pozdrawiam
Przemek,
data pytania: 2019-04-10

Szanowny Panie Przemku,

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach przygotowuje dokumentację wiaduktu. Podczas ostatniej rozmowy z dyrektorem ZDW zostałem poinformowany, że w br. powinno być wydane pozwolenie na budowę. Jeżeli Zarząd Województwa zabezpieczy środki na 2020r., to inwestycja ruszy. Budowa potrwa kilka miesięcy.


10. kino w czasie strajku nauczycieli
Deklarował Pan poparcie dla strajkujących nauczycieli. Czy już wiadomo ile podległe Panu MDK zarobiło na tym strajku? Podobno w kinie w poniedziałek uruchomiono 2 dodatkowe seanse dla dzieci, cena biletu 14zł. Czy już wiadomo ile ludzi przyszło do kina w czasie strajku i ile na tym kino zarobiło?
ciekawy,
data pytania: 2019-04-09

Szanowny Panie,

Dnia 8 kwietnia 2019r. odbyły się dwa dodatkowe seanse: o godz.: 9:00 (w którym wzięło udział 6 osób) oraz o godz.: 11:00 (w którym wzięło udział 13 osób). Cena biletu to 12 zł.


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
34.53
μg/m3        
2019.04.20 12:00

źródło: WIOŚ Katowice

Wydarzenia

Kwiecień 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Na skróty

europarlament

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.