PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Promenada Staromiejska
Chcialabym poruszyc sprawe Promenady w centrum miasta a konkretnie jej nazwy. Czy jest mozliwosc aby zmienic jej nazwe z Promenada na np Promenada Staromiejska. Prowadzi ona przeciez w strone Starego Miasta a sama nazwa promenada jest według mnie niepelna, to tak jakby lublinieckie bulwary nad Lublinicą nazywal sie po prostu Bulwar. W przyszlym roku wielkie swieto naszego miasta i mozna by skorygować niektore nazwy w tym nazwe promenady na Promenada Staromiejska ktora to nazwa bedzie bardziej reprezentacyjna jak i powie wiecej mieszkancom i turystom. Czy moglby Pan przekazac moja propozycje przewodniczacemu rady miejskiej.
Beata ,
data pytania: 2021-10-23

Szanowny Panie,

przekazałem Pana zapytanie Przewodniczącemu Rady Miejskiej i mam nadzieję, że propozycja w niedługim czasie zostanie rozpatrzona.


2. Słoneczny Luliniec
Panie burmistrzu czy jest pan zadowolony z tego dziadostwa co zgotował pan beneficjentom programu Słoneczny Lubliniec. Cwaniacy z Warszawy i tak postawili na swoim, że montaż zacznie się po nowym roku. Dlaczego pan do tego dopuścił.
mieszkaniec Lublińca ,
data pytania: 2021-10-21

Szanowny Panie,

w ubiegłym tygodniu byłem na spotkaniu u Pani Wójt Gminy Herby, bo też realizują podobny program. Wykonawca nie rozpoczął robót, pomimo że ma umowę do końca roku. Problem dotyczy całej Polski, a nie tylko Lublińca. Pana zdaniem powinienem wypowiedzieć umowę? Ogłosić nowy przetarg? Może wtedy będzie drożej?! Dla Pana wszystko jest bardzo proste, chyba Pan żyje w innym świecie… Mnie i Urząd Miejski obowiązują określone procedury, inaczej niż w Warszawie!


3. PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH
Super oświetlone jest przejście na Oświęcimskiej. Bardzo niebezpiecznie jest na Powstańców przy skrzyżowaniu z Korfantego. Z wiaduktu samochody jadą czasem z ogromną prędkością Byłem świadkiem fatalnego wypadku. Tam jest takie coś BARDZO POTRZEBNE !!!
BS,
data pytania: 2021-10-20

Szanowna Pani/Szanowny Panie,

zgadzam się, że to przejście jest niebezpieczne. Wnioskowałem, żeby je doświetlić. Modernizacja wiaduktu (projekt jest gotowy), zdaniem dyrekcji ZDW w Katowicach, wyklucza obecnie podjęcie takich działań.


4. Błoto Wilniewczyca
Szanowny Panie Burmistrzu. Jestem użytkownikiem ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Wilniewczyca i muszę wyrazić swoje zbulwersowanie tym, co robi z nią firma budująca nowe bliku TBS. Błoto, ziemia, zniszczenia, glina i brud! Tamtędy nie da się przejść, bo firma ta wywozi cały brud z budowy i nie sprząta po sobie ani chodnika ani drogi! Ostatnio pewna pani uślizgnęła się na tej glinie idąc chodnikiem i upadła. Czy mógłby Pan Burmistrz interweniować, aby inwestor albo wykonawca uprzątnęli ten bajzel i dbali o porządek? Dziękuję i życzę Panu sił w pracy dla naszego Lublińca !
Konrad B.,
data pytania: 2021-10-19

Szanowny Panie,

przekazałem Pana uwagi Prezesowi Zarządu MTBS Sp. z o.o. Zadeklarowano mi, że opisana wyżej sytuacja nie powinna się powtórzyć.

 


5. Infrastruktura -Ulica Orzechowa i Olchowa
Pan burmistrz na pytanie p. Łukasza odpowiedział cyt." Jeżeli miasto sprzedaje działki pod zabudowę, deklaruje również wybudowanie infrastruktury, natomiast nie deklaruje wykonania określonej infrastruktury w przypadku zakupu działki od prywatnej osoby ". Pragnę poinformować że kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt działek przy tych ulicach sprzedało Starostwo Powiatowe w Lublińcu. Może zatem oba urzędy powinny się porozumieć i rozwiązać powyższą sprawę
Zainteresowany,
data pytania: 2021-10-19

Szanowny Panie,

planuję w tej sprawie spotkać się z Panem Starostą.


6. Odpowiedź na udzielone pytanie
Panie Burmistrzu, w dniu 13 października zostało zadane pytanie pana Łukasza dot. budowy kanalizacji na ulicach Orzechowej i Olchowej. W końcowej części odpowiedzi napisał Pan, że zmienia się ustawa PZP i zmiana ta dotyczy ważności dokumentacji projektowej. Uprzejmie proszę o podanie podstawy prawnej tego twierdzenia (artykuł ustawy, publikator etc.). Dziękuję i pozdrawiam
Henryk,
data pytania: 2021-10-19

Szanowny Panie,

zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, przedmiot zamówienia na roboty budowlane opisuje się za pomocą dokumentacji projektowej. Zakres i formę dokumentacji projektowej obecnie określa rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2.09.2004 r. Jest to rozporządzenie wydane na podstawie przepisów nieobowiązującego już Prawa zamówień publicznych.

Od 1 stycznia 2021 r. obowiązuje ustawa z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych.

W Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt nowego rozporządzenia w sprawie określenia szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego.

W treści tego projektu znalazł się zapis: „zamawiający, w celu przygotowania lub przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia wszczynanego po dniu 31 grudnia 2021 r., może korzystać z dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych lub programu funkcjonalno-użytkowego, sporządzonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, w przypadku gdy od ich sporządzenia upłynęło nie więcej niż 12 miesięcy.”

Nie muszę chyba wyjaśniać, co oznacza taki zapis.


7. ulica Orzechowa i Olchowa - kanalizacja i wodociąg
Ma Pan rację teraz nie ma zabudowy, ale za rok za dwa będzie. Na Hadyny też nie ma zabudowy, ale woda, kanalizacja jest już, a nawet gaz i prąd, więc może warto coś już w tym kierunku podziałać, bo coś czuję, że będzie jak na Niemena....
Łukasz,
data pytania: 2021-10-18

Szanowny Panie,

jeżeli miasto sprzedaje działki pod zabudowę, deklaruje również wybudowanie infrastruktury, natomiast nie deklaruje wykonania określonej infrastruktury w przypadku zakupu działki od prywatnej osoby. Gmina Lubliniec wydaje bardzo duże środki (najwyższe w województwie śląskim w kategorii miast powiatowych) właśnie na infrastrukturę. Mam nadzieję, że również ww. ulice doczekają się potrzebnej infrastruktury liniowej.


8. Kanalizacja ul. Kolejowa
Witam, Wiem, że jeszcze nie ma opublikowanego budżetu na kolejny rok ale wspominał Pan że jest szansa aby w październiku był Pan wstanie ocenić mniej więcej jakie dochody będzie mieć miasto (czy nowy ład bardzo je zmniejszy). Czy nadal jest szansa na zrobienie kanalizacji na ul. Kolejowej i wrzucenie tego wydatku do budżetu na rok 2022?
Kolejarz,
data pytania: 2021-10-18

Szanowny Panie,

w tym tygodniu rozpoczynamy zasadnicze prace nad budżetem miasta na 2022 r. Biorąc pod uwagę szybko rosnące ceny wszystkich towarów i usług, w szczególności energii, gazu czy paliw płynnych, a z drugiej strony zmniejszanie się wpływów do budżetu (w związku z Polskim Ładem), trudno dziś na to pytanie odpowiedzieć. Do 15.11.2021 r. projekt budżetu miasta musi być przekazany do Rady Miejskiej.


9. Przystanki na Wymyslaczu i Wilniewczyca
Dzien dobry. Bardzo ciesze mnie fakt ze w Lublincu w koncu powstanie prawdziwa komunikacja miejska. Mam pytanie co do kilku przystankow otoz na spiesie przystankow na jednej z tras jest przystanek Wilniewczyca. Chciałbym zapytac gdzie konkretnie on bedzie sie znajdowac. Mam nadzieje ze przy osiedlach na Wilniewczyca i Wieniawskiego np w poblizu skrzyzowania wyzej wymienionych ulic czy mam racje? I jeszcze co do przystanków ba Wymyslaczy to powinny byc dwa o nazwach Wymyslacz Zaglowek oraz Wymyslacz Makowa, następnie po przejechaniu obowdnicy zachodniej autobus powinien sie zatrzymywac na przystanku o nazwie Sklodowskiej a potem skrecej w lewo w ul. Wilniewczycz na ktorej przy osiedlach tez powinien byc przystaniek. Czy zgadza Pan sie ze mna? Pozdrawiam
Kamil,
data pytania: 2021-10-17

Szanowny Panie,

sprawa przystanków będzie przedmiotem debaty publicznej. Rada Miejska w przyszłym roku będzie procedować nad nową uchwałą tzw. „przystankową”. Wtedy będziemy omawiać różne propozycje ze strony mieszkańców. Pana propozycje również zostaną przedstawione do dyskusji.


10. Relokacja
Witam, proszę o informacje; Czy na terenie miasta Lubliniec zostali osiedleni uchodźcy? oraz czy Urząd miasta lub inna lokalna organizacja planuje taki ruch?
mieszkaniec,
data pytania: 2021-10-16

Szanowny Panie,

w naszym mieście nie osiedlili się żadni uchodźcy.  


POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3


Umiarkowany

DANE POCHODZĄ Z GIOŚ

PM10: 51μg/m3
SO2: 8μg/m3
C6H6: 3μg/m3

2021.10.28 05:00:00

źródło: WIOŚ Katowice

kamera-01.png

nowiny lublinieckie

generator eNGO

monitoring powietrza

jakość powietrza

batonny_na_strone_czyste_powietrze-01.png

batonny_na_strone_azbest-01.png

batonny_na_strone_ekologiczna_edukacja_button_ekologiczna.jpg

Zmiana orgamozacji ruchu

SESJA ONLINE

Rada Miejska w Lublińcu skład - interpelacje - protokoły

Młodzieżowa Rada Miasta

raport o stanie gminy Lubliniec

Rekrutacja do Szkół i Przedszkoli

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

system informacji przestrzennej Plan miasta

model miasta 3D

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

gminna ewidencja zabytków

fundusze unijne

modernizacja oczyszczalni ścieków

bulwar grotowskiego - zasady dzierżawy na organizację imprez

batonny na strone streetworking 01

Pracownik młodociany - dofinansowanie kosztów kształcenia

informacja dla osób niesłyszących

konsultacje społeczne

rozkład jazdy powiat lubliniecki

deklaracja dostępności

ankieta ekologiczna

straż miejska

wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

koronawirus bieżące informacje

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.