PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

UWAGA!!1 marca 2019 r. Rozporządzeniem Przewodniczącego Komitetu do spraw pożytku publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru
NOWE WZORY - MAŁE GRANTY 2019!
Uprzejmie informujemy mieszkańców Lublińca, że Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego po raz kolejny przesunął termin rozstrzygnięcia konkursu nr RPSL.04.01.03-IZ.01-24-199/17 z poddziałania 4.1.3. Odnawialne źródła energii –
termin przesunięty na maj 2019
Szanowni Państwo, z dniem 1 stycznia 2019r., na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w
Informacja dla użytkowników wieczystych gruntów Gminy Lubliniec zabudowanych na cele mieszkaniowe
Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (RODO). Poniżej jak również w załączniku znajduje się "Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych" w Urzędzie Miejskim w Lublińcu.
RODO W URZĘDZIE MIEJSKIM W LUBLIŃCU

Aktualności

Projekt „Lubliniec -miasto wielu historii” jest projektem historyczno-społecznym realizowanym w ramach „Akademii Liderów Fundacji Św. Mikołaja”. Realizują go uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Projekt ten ma na celu promowanie wśród mieszkańców Lublińca historii lokalnej za pomocą kilku zróżnicowanych działań. Między innymi wykładów, warsztatów dla uczniów czy festiwalu planszówek. 

Imprezą inaugurującą projekt jest festiwal gier planszowych wojennych i historycznych połączony z wykładem w dniu 5 października 2018r. Wydarzenie to odbędzie się w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. Wykład poprowadzi Pan Bartłomiej Zbączyniak, który opowie o historii hufca ZHP w Lublińcu w latach 1920-1939. Po wykładzie rozpocznie się festiwal planszówek historycznych. W jego organizacji pomaga Bytomski Klub Gier Planszowych „Planszopernik”.

Podczas niego będzie można zagrać w wiele gier nawiązujących do historii, ale nie tylko. Podczas festiwalu dostępne będą również gry przeznaczone dla młodszych uczestników oraz familijne. Odbędą się również turnieje, między innymi w grę „Timeline” podczas, których będzie można zdobyć własne gry. Zarówno nagrody, jak i część gier, w które będzie można grać podczas wydarzenia zapewnia nam firma REBEL – sponsor wydarzenia.

Drugim wydarzeniem będą warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Podczas nich odwiedzimy wraz z uczniami między innymi Muzeum Edyty Stein w Lublińcu, w którym młodzież dowie się o życiu patronki Lublińca. Przechodząc przez ulice naszego miasta uczniowie dowiedzą się o historii poszczególnych budynków i postaci ważnych dla Lublińca.

Warsztaty zakończą się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, gdzie uczestnicy poznają historię naszej szkoły, która w tym roku obchodzi swoje 96-lecie.
W poniedziałek 29 października odbędzie się wykład historyka dla uczniów Liceum im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.

Zakończenie projektu odbędzie się we wtorek 6 listopada w Hotelu Zamek Lubliniec. Podczas niego odbędzie się wykład dotyczący historii Lublińca. Wystąpi także zespół młodzieżowy „Żadnych Braw”, który przedstawi kilka piosenek patriotycznych. Dla uczestników przygotowany zostanie słodki poczęstunek. Podczas każdego wydarzenia odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród.

Partnerami projektu są: Akademia Liderów Fundacji Św. Mikołaja , Liceum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu oraz Muzeum Edyty Stein w Lublińcu.

POWIETRZE3

Lubliniec, ul. ks. płk J. Szymały 3

Pył zawieszony ( PM10 )
20.19
μg/m3        
2019.06.18 16:00

źródło: WIOŚ Katowice

Wydarzenia

Czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Na skróty

europarlament

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

rada

RAPORT

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.