PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Bilety w autobusie szkolnym
Panie Burmistrzu o ile Pan wie, autobus szkolny kursuje w kierunku Kokotka do Lublińca i z powrotem zabierając również osoby nieuczące się, które są mieszkańcami Kokotka. Dlaczego pobierane są opłaty w wysokości 5 zł bez potwierdzania zapłaty za przejazd- bilet? Czy gdyby zdarzył się wypadek komunikacyjny pasażerowie są ubezpieczeni jeśli nie posiadają biletu?
Mieszkaniec Kokotka,
data pytania: 2018-12-11

 

Szanowny Panie,

za każdy przejazd kierowca powinien wystawić bilet. Zwrócę uwagę przewoźnikom w tym zakresie.


2. Lubliniec miastem Maryi
Panie Burmistrzu, Słowo wstępu: W 2015r. Prezydent Siemianowic poświęcił miasto Niepokalanemu Sercu Maryi. Efekty: Uratowany przed zamknięciem jedyny szpital w mieście, znaczący spadek bezrobocia, rekordowe inwestycje - niebo odpowiedziało na ufne otwarcie się na nadprzyrodzoną pomoc. - Rzeczy, które wydawały się nie do rozwiązania, rozwiązywały się, trudno wytłumaczyć, w jaki sposób. Po prostu cudowny, dzięki Matce Bożej i temu zawierzeniu (...) Myślę, że gdyby pozostali włodarze zdobyli się na zawierzenie swoich miast Niepokalanej, cała Polska inaczej by wyglądała" ? powiedział Prezydent Rafał Piech. 8 grudnia Zawierzenia dokonała również Rada Miejska Piotrkowa Trybunalskiego. Poświęcanie państw, miast, rodzin - to część Nabożeństwa Niepokalanego Serca Maryi, przedstawionego ludzkości w Orędziu z Fatimy. Panie Burmistrzu, czy mógłbym Pana prosić o spokojne zapoznanie się z tematem, rozważenie konsekwencji (dla siebie i dla Miasta) i odpowiedź na pytanie, czy dokonałby Pan jako Burmistrz Miasta poświęcenia Lublińca Niepokalanemu Sercu Maryi?
Marcin,
data pytania: 2018-12-11

Szanowny Panie Marianie,

Naszą opiekunką jest św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein – Patronka Miasta beatyfikowana i kanonizowana przez naszego świętego Papieża Jana Pawła II i od tego czasu miasto rozwija się wspaniale.


3. Boisko
I co robimy z boiskiem na Powstańców remontujemy?Czy zamiast tego sądzimy kwiaty przy urzędzie i w innych miejscach miasta? I spokojnie możemy czekać aby nie doszło do jakiegoś wypadku lub tragedii.. Dziękuję za zerowe zainteresowanie jak dotąd tym tematem który poruszamy już prawie dwa lata!
ZWDK,
data pytania: 2018-12-09

Szanowny Panie,

Przed wyborami podobne pytanie się pojawiło. Zaproponowałem spotkanie, którym pytający nie był zainteresowany. Na spotkanie w filii biblioteki przyszły 3 osoby. Szkoda, że nikt tematu nie podjął w ramach budżetu obywatelskiego. W moim programie wyborczym jest rewitalizacja tego terenu więc chętnie się spotkam i wysłucham propozycji mieszkańców. Zapraszam. A kwiatki przed Urzędem Miejskim i nie tylko będą – jak co roku – posadzone na wiosnę.


4. Uszkodzona lampa
Proszę Pana o interwencje w sprawie uszkodzonej lampy przy ulicy Cisowej, dziekuje !
Sonia,
data pytania: 2018-12-09

Szanowna Pani Soniu,

Przekazałem informację odpowiednim służbom.


5. obnizka i podwyzka
Panie burmistrzu ,jak to jest prezesi energetycznych spolek skarbu panstwa zarabiaja po 80 tys.miesiecznie i im prezes nie obnizyl pensji a wam samorzadowcom o 20 %.Czy to prawda ,ze Pan teraz zarabia mniej niz burmistrz Kazik w 2006.r?
Adam,
data pytania: 2018-12-06

Szanowny Panie Adamie,

Tak, to prawda. Moja pensja to 7.371 zł netto – brutto 10.620 zł. Pensja mojego poprzednika wynosiła w 2006r. 10.660 zł.


6. basen - autobus
Szanowny Panie Burmistrzu obiecał Pan uruchomić autobus na basen do Olesna.Gdzie można uzyskać informacje odnośnie dnia i godziny odjazdu?Mariusz
Mariusz,
data pytania: 2018-12-05

Szanowny Panie Mariuszu,

Temat ten wymaga przygotowania (wyłonienie przewoźnika, środki w budżecie) i zostanie zrealizowany w 2019r.


7. Cmentarz komunalny na drogowskazach
Witam. Chcialbym poruszyc temat tablic kierunkowych które pojawily sie na rondzie śląskim oraz ul. Sklodowskiej i wskazuja kierunek do cmentarza komunalnego. Inicjatywa bardzo dobra ale dlaczego zastosowano tablice ktorych w ogole nie widac. Nie dosc ze sa male i kierowcy nie maja szans przeczytac co sie na nich znajduje to do tego sa zamontowane w takich miejsach w ktore nawet piesi nie patrza a co dopiero kierowcy. Kierowca zjezdzajac z ronda nie moze sie rozgladac po niebie szukajac małej tabliczki zawieszonej na wysokim slupie z nazwa ulicy. Tablica powinna byc zamontowana nad tablicą kierunkową z napisem Zawadzkie. I dlaczego nie zastosowano normalnych tablic jak w innych miastach czyli albo tablice podobne do tych wskazujących kierunek Centrum lub dzielnice albo brązowe tablice takie jak te pokazujace zabytki miejsca pamieci i atrakcje. Czy jest szansa na wymiane tablic?
Grzegorz,
data pytania: 2018-12-05

Szanowny Panie Grzegorzu,

W zakresie oznakowania w pasów drogowych obowiązują przepisy ustawy Prawo u ruchu drogowym. Stosowane tam znaki informacyjne mają na celu wyrażenie informacji o drodze, jej rodzaju, sposobie korzystania z niej oraz informują o obiektach znajdujących się przy tej drodze i w jej pobliżu, które przeznaczone są dla użytkowników dróg. Jak już wcześniej odpowiadałem obecnie Urząd odchodzi od przesadnego oznakowania miasta oraz likwiduje i uniemożliwia montaż reklam i innych tablic w przestrzeni publicznej. Etapowo są wprowadzenie zmiany w obowiązującej organizacji ruchu na terenie miasta obejmujące również likwidację nadmiernej ilości znaków drogowych. Takie działania są już pozytywnie oceniane przez mieszkańców. Mieszkańcy przyzwyczajają się do coraz czystszej i wolnej m.in. od reklam przestrzeni publicznej. Montaż tak dużych tablic typu E informujących o wszystkich znajdujących się w pobliżu obiektach np. cmentarz, na skrzyżowaniach czy rondach, może również wpływać negatywnie na bezpieczeństwo ruchu drogowego m.in. przez ograniczenie widoczności i rozpraszanie uwagi. Uważam, że zgodnie z naszym Systemem Informacji Miejskiej stosowanie tabliczek informujących o obiektach użyteczności publicznej na słupkach z nazwami ulic jest dobrym rozwiązaniem. Niestety wysokość ich montażu została podniesiona ze względu na „weekendowe” dewastacje. W poprzednich latach prawie połowa tabliczek na Steblowie była zniszczona. W dobie rozwiniętych technik cyfrowych coraz mniej osób kieruje się tradycyjnym oznakowaniem, a coraz więcej w trakcie podróży korzysta z nawigacji satelitarnej w samochodzie i telefonie. Zapraszam na naszą stronę http://mlubliniec.e-mapa.net/, gdzie na mapie są lokalizacje wszystkich ważniejszych obiektów na terenie miasta.


8. Re:jasność
Szanowny Panie Burmistrzu,dziękuję za informację ,jak i zainteresowanie sprawą oświetlenia, Idąc dalej,czy słyszał Pan o montowanej sygnalizacji świetlnej w jezdni na przejściu dla pieszych?.Ponieważ dużo młodych ludzi chodzi z nosem w telefonie ,te rozwiązanie jest super! Taki system istnieje w jakimś mieście w Polsce,jednak nie wiem w którym. Fajnie byłoby wprowadzić taką innowację w Lublińcu. Pozdrawiam i Powodzenia ! Tomasz
Tomasz,
data pytania: 2018-12-03

Szanowny Panie Tomaszu,

Nie wykluczam wprowadzenia takich „nowinek” w przyszłości w naszym mieście.


9. Niegolewskich - oświetlenie.
Witam. Bardzo proszę o interwencję w sprawie braku prawidłowego oświetlenia ulicy Niegolewskich. Skręcając z wiaduktu na tę właśnie ulicę do skrzyżowania z ulicą Robotniczą przy przejściu dla pieszych od dłuższego czasu nie świeci się żadna latarnia. Przejścia po zmroku wcale nie widać, tylko czekać aż wydarzy się tam jakiś wypadek, Natomiast niektóre działające lampy na tym odcinku przez cały czas zapalają się i gasną na przemian. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Sebastian,
data pytania: 2018-11-30

Szanowny Panie Sebastianie,

Usterka została zgłoszona do naprawy.

 


10. Ponowne zapytanie !
Witam serdecznie pana,chciał bym panu zadać po raz już 4 lub 6 pytanie dlaczego mieszkancy Lublińca mają płacić na klub nadzieja skoro wiadomo że tam są robione przekręty i pieniadze które miasto daje na to Stowarzyszenie nie idą na te cele o ktorych piszą??? Mam nadzieję że tym razem mi pan odpisze!!! W końcu!!! Czekam Sylwester
Stowarzyszenie klub "nadzieja",
data pytania: 2018-11-30

Szanowny Panie,

na pytanie odpowiadałem 29 września 2018 roku. Czekam na wyniki kontroli.


POWIETRZE3

Pył zawieszony ( PM10 )
40.91
μg/m3        
2018.12.15 08:00

Wydarzenia

Grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najbliższe

16 Gru 2018
12:00AM
BIEG PO CHOINKĘ
20 Gru 2018
12:00AM
Koncert Świąteczny

Na skróty

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

interpelacje

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.