PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. chodnik przy blokach na ul. Wilniewczyca
Szannowny Panie Burmistrzu, kiedy będzie można składać propozycje do budżetu obywatelskiego?
Beata,
data pytania: 2018-04-24

Szanowna Pani Beato,

Propozycje do budżetu obywatelskiego będzie można składać w II połowie roku. W maju br. będzie skorygowana uchwała w ww. temacie, również z uwagi na zmiany ustawowe.


2. kąpielisko
Szanowny Panie Burmistrzu Zbliża się lato , w związku z tym czekamy na jakiekolwiek kąpielisko w naszym mieście, które Pan nam obiecuje co roku.
Mieszkanka,
data pytania: 2018-04-24

Szanowna Pani,

W tym roku ZHP, przy dużym finansowym wsparciu miasta, uruchomi w okresie letnim basen w Kokotku. W soboty i niedziele ZHP zapewni również bezpłatny dojazd na basen.


3. Bezpieczenstwo cd
Witam. Widzialam w zakladce z dnia pracy Burmistrza, że 16.kwietnia spotkal się Pan ze Starostą m.in. w sprawie chodnika na ul. Podmiejskiej. Co z tego spotkania wynikło? Pozdrawiam.
Mieszkanka Podmiejskiej,
data pytania: 2018-04-23

Szanowna Pani,

Przedstawiłem Staroście Lublinieckiemu prośbę ze strony mieszkańców ulicy w tym temacie. Na spotkaniu nie otrzymałem deklaracji budowy chodnika. Starosta zobowiązał się do sprawdzenia stanów prawnych poboczy drogi.


4. Fotowoltanika, a wymiana pokrycia dachowego
Panie Burmistrzu, Kilka tygodni temu zadałem pytanie, jednak do dziś nie zostało opublikowane, więc ponawiam. W najbliższych miesiącach będę wymieniał dach w domu jednorodzinnym, który zgłosiłem do programu Słoneczny Lubliniec. Gdzie mógłbym zasięgnąć informacji, w jaki sposób przeprowadzić wymianę dachu, aby podczas montażu fotowoltaniki jak najmniej ingerować w jego konstrukcję? Głównie chodzi mi o przygotowanie zawczasu przewodu, który będzie łączył ogniwa ze skrzynką bezpiecznikową, aby podczas montażu ogniw uniknąć zbędnego wiercenia w nowym dachu.
Łukasz,
data pytania: 2018-04-19

Szanowny Panie Łukaszu,

Informuję, że sposób montażu ogniw fotowoltaicznych będzie dopiero znany po dokonaniu wyboru Wykonawcy robót montażowych. Każdy Wykonawca ma swój indywidualny system montażu stelaży, do których następnie są montowane płyty (ogniwa fotowoltaiczne).
Zasadą jest to, że Wykonawca montując instalacje bierze odpowiedzialność za prawidłowe zamontowanie paneli oraz za powierzchnię, do której ta instalacja jest montowana. W razie uszkodzenia będzie musiał naprawić uszkodzone elementy. W związku z tym, każdy Wykonawca stara się jak najmniej ingerować w budynek i tak zaplanować montaż, aby uniknąć uszkodzeń, które jeśli wystąpią podczas montażu lub w okresie gwarancyjnym będzie musiał usunąć na własny koszt.
Również w kwestii przygotowania przewodu, który będzie łączył ogniwa ze skrzynką bezpiecznikową, trudno dziś przewidzieć, jaki sposób montażu i prowadzenia przedmiotowych kabli będzie miał wybrany Wykonawca.
W związku z powyższym, szczegóły montażu ogniw fotowoltaicznych będą znane dopiero po wybraniu Wykonawcy.


5. Ścieżka rowerowa i S11
Dzień dobry Panie Burmistrzu, mam 2 pytania: 1) Wiadomo kiedy i gdzie zacznie się budowa nowej drogi s11? Jakieś plany, mapy itd. 2) Ścieżka rowerowa na Kokotek - chciałbym, aby zadbano o piękną, leśną ścieżkę. Proszę o jej poszerzenie, czyli usunięcie nadmiaru trawy, która porasta ścieżkę oraz o jej pozamiatanie z igieł, szyszek itp (rowery się przebijają). Z góry dziękuję.
Sebastiano,
data pytania: 2018-04-18

Szanowny Panie,

z posiadanych informacji wynika, że dopiero rozpoczęły się prace studyjno-planistyczne, na podstawie których zostanie opracowany przebieg drogi S11. Urząd Miejski nie dysponuje dokumentacją inwestycji realizowanej przez GDDKiA.

Ścieżka rowerowa do Kokotka na odcinku od ul. Myśliwskiej do kościoła w Kokotku biegnie przez las po pasie p. pożarowym leżącym na terenie będącym własnością Nadleśnictwa Lubliniec. Miasto w ramach bieżącego utrzymania ścieżki wykonuje prace związane z usuwaniem wyrw i większych nierówności nawierzchni czy zbieraniem odpadów i połamanych gałęzi. W trakcie wizji lokalnej nie stwierdzono możliwości przebijania opon rowerowych przez spadające sosnowe igły czy szyszki, natomiast zamiatanie tego typu nawierzchni zamiatarką mechaniczną, szczotką ręczną lub dmuchawą jest bezcelowe, gdyż spowoduje uszkodzenie nawierzchni i rozrzucanie drobnych kamyczków do runa leśnego.


6. rekrutacja przedszkola
Dzień dobry Chciałabym ile dzieci nie zostało przyjętych do przedszkoli miejskich w czasie rekrutacji?
mama,
data pytania: 2018-04-18

Szanowna Pani

Podczas rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 nie zakwalifikowało się 10 dzieci, z uwagi na wybór przez rodzica tylko jednego przedszkola, w którym nie było wolnych miejsc. Nie znaczy to, że w/w dzieci nie znajdą miejsca w innych przedszkolach miejskich. Na etapie potwierdzanie woli przez rodzica – 4 kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia zrezygnowało z miejsca w placówce. Tym samym zwiększyła nam się liczba wolnych miejsc w przedszkolach miejskich z liczby 51 na 55.

Ponadto informuję, iż od 24.04.2018r. zostanie przeprowadzony nabór uzupełniający do Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Lublińcu. Szczegółowych informacji bezpośrednio udzieli dyrektor w/w przedszkola.

 

Wolne miejsca w przedszkolach miejskich w Lublińcu:

Przedszkole Miejskie Nr 2 : 20

Miejskie Przedszkole Integracyjne Nr 3 : 14

Przedszkole Miejskie Nr 7: 10

Przedszkole Miejskie Nr 8: 11


7. Ul. Bukowa
Proszę o poinformowanie kiedy zostaną połamane dziury na w/w ulicy . Ponieważ można stracić zawieszenie A ponadto to ulica wymaga generalnego remontu . Nawet po powstaniu dziur powstaną nowe po kilku dniach
Aldona,
data pytania: 2018-04-18

Szanowna Pani Aldono,

Roboty już zostały zlecone. Wczoraj w tym rejonie miały być realizowane.


8. Swiatla na placu Kopernika
Dzien dobry. Kiedy bylo mowa o montazu sygnalizacji swietlnej na żądanie na przejsciu dla pieszych na placu Kopernika. Czy pomysl ten zostanie zrealizowany?
Katarzyna ,
data pytania: 2018-04-18

Szanowna Pani Katarzyno,

Przejście zostanie lepiej oznakowane (znaki na jezdni). W przyszłości nie wykluczam sygnalizacji.

 


9. Plac Niepodleglosci park i ride
Czy w tym roku ruszy budowa kompleksu park i ride na placu Niepodleglosci? Dosc dlugo nasze miasto czeka ze startem tej inwestycji
Lubliniczanin,
data pytania: 2018-04-18

Szanowny Panie,

Jesteśmy uzależnieni w tym projekcie od postępu oceny naszego wniosku o środki z Unii Europejskiej. Na początku kwietnia br. nasz wniosek uzyskał pozytywną ocenę formalną i czeka na ocenę merytoryczną, która powinniśmy otrzymać jeszcze w tym miesiącu. Jeżeli tak będzie, to przetarg ogłosimy w maju br. Realizacja zadania potrwa dwa lata. Przypomnę również, że z uwagi na kłopoty z zakupem działki od PKS musieliśmy wycofać się z poprzedniego konkursu. Wartość projektu to 12 mln złotych (ponad 10 mln złotych dofinansowania z Unii Europejskiej).


10. ul. parcelacyjna a samochody
Witam, Chciałbym zapytać czy jest możliwość zamontowania progów zwalniających na ulicy Parcelacyjnej na steblowie? Równoległa ulica Kochanowskiego ma, większość ulic w mieście gdzie są domy jednorodzinne bez chodników posiadają takie progi. Pytam ponieważ mieszkam na tej ulicy, mam dzieci, na ulicy mieszka mnóstwo dzieci a kierowcy zapomnieli jakie są zasady ruchu drogowego i ograniczenia prędkości. Jeżdżą jak wariaty! Widzą długą prostą i rozum im odbiera! Niejednokrotnie widzę przez okno jak gnają, i to koło 100 km/h napewno! To jest bardzo niebezpieczne. A po drugie są tam skrzyżowania z pierszeństwem prawej ręki a o tym to juz 90% kierowców nie wie, nie zwalniają w ogóle żeby zachować ostrożność. Nie wiem jak ci ludzie prawo jazdy zdawali.. chyba za komuny za flaszke.. Bardzo proszę o rozpatrzenie możliwości montażu progów. Pozdrawiam.
mieszkaniec,
data pytania: 2018-04-17

Szanowny Panie,

Zgodnie z nową, zatwierdzoną organizacją ruchu dla miasta Lublińca, w br. planowany jest montaż progu zwalniającego na ul. Parcelacyjnej.


Wydarzenia

Kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najbliższe

01 Maj 2018
12:00AM
Powiatowy Konkurs Nauk Ścisłych
05 Maj 2018
12:00AM
Bieg Sylwana

Na skróty

 ZMIANA RUCHU

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.