PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Chodnik
Witam Panie Burmistrzu. W Lublincu na odcinku CHODNIKA od lentexu do ul. Kopce albo i do samego Sadowa jest chodnik pieszo- rowerowy lecz NIESTETY jest tak zarosniety ze zrobila sie tylko waska druzka do przejazdu. ( jezdze ta traso od 2 lat i nic nie jest z tym robione).Prosze o interwencje w tej sprawie.
Magdalena,
data pytania: 2018-06-17

Szanowna Pani Magdaleno,

Zapewnienie bezpieczeństwa oraz utrzymanie czystości i porządku na drogach publicznych, w tym na chodnikach i poboczach należy do zarządu drogi.  Ul. Powstańców Śl. jest drogą wojewódzką DW 906 utrzymywaną przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Przekazałem uwagi zarządcy drogi, jednak zaznaczam, że nie mam wpływu na termin wykonania prac.


2. Sklepy z zywnoscia
Panie Burmistrzu , dlaczego sklepy z zywnoscia sa zamykane a otwiera sie sklepy z alkoholem i to w systemie 24 - godzinnym ?
Barbara,
data pytania: 2018-06-17

Szanowna Pani Barbaro,

Możliwość funkcjonowania 24-godzinnej sprzedaży w sklepach alkoholowych jest dozwolona, dopuszczona ustawą. Obecnie nie mamy przepisów regulujących ograniczenia godzinowe w sprzedaży napojów alkoholowych. Biorąc pod uwagę aktualne zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz potrzebę dostosowania się przepisów ww. ustawy, na najbliższej sesji Rady Miejskiej przedstawiony zostanie projekt uchwały regulujący maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy. Projekt uchwały zakłada pozostawienie limitów adekwatne do dotychczasowego poziomu.


3. Nowelizacja ustawy alkoholowej
Szanowny Panie Burmistrzu , Szanowni Panstwo Radni Miasta Lublinca. Kiedy zostanie zastosowana nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzezwosci i ograniczeniu sprzedazy alkoholu dla sklepu akoholowego " SHAKE " ??? Ktory nie stosuje obowiazujacych przepisow i zakazow ze sprzedaza alkoholu Dlaczego urzednicy , Straz Miejska i Policja tak panicznie boja sie tego miejsca ? ? ?
Pawel,
data pytania: 2018-06-17

Szanowny Panie Pawle,

Na podobne pytanie została już udzielona odpowiedź.


4. Etap Słoneczny L-c
Witam.Czy miasto Lubliniec złożyło już w wymaganym terminie wniosek o dofinansowanie w programie Słoneczny Lubliniec?Kiedy można się spodziewać konkretnych informacji.Pozdrawiam.
K-Pax,
data pytania: 2018-06-16

Szanowny Panie,

Tak, miasto złożyło wniosek w konkursie otwartym o dofinansowanie ze środków UE. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w IV kwartale b.r. Niezależnie od tego konkursu, miasto ma przyznane blisko 4 mln zł na realizację tego programu w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych województwa śląskiego tzw. ZIT-ów.


5. Budynek-skrzyżowanie
Czy jest szansa na wyremontowanie elewacji budynku na skrzyżowaniu ul. Stalmacha ? Psuje on cały wizerunek Lublińca. Zwłaszcza że jest zlokalizowany na wlocie do miasta od strony Katowic.
Barbara,
data pytania: 2018-06-14

Szanowna Pani Barbaro,

Budynek jest własnością prywatną. Ponownie zwrócę się do właściciela o uporządkowanie reklam i odnowienie elewacji budynku.

 


6. Nowelizacja ustawy
Szanowny Panie Burmistrzu , Szanowni Panstwo Radni Miasta Lublinca Kiedy zostanie wdrozona nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzezwosci i ograniczeniu sprzedazy alkoholu dla sklepu alkoholowego " SHAKE " ? Ktory nie stosuje obowiazujacych przepisow ze sprzedaza alkoholu. 1. Sprzedaz alkoholu osobom niepelnoletnim i nietrzezwym. 2. Picie alkoholu w sklepie , na terenie sklepu i na ulicy. 3. Oddawanie moczu w miejscach publicznych. 4. Wchodzenie osob na sasiednie posesje celem picia alkoholu zakupionego w sklepie " SHAKE " , obawa takze o wzniecenie pozaru wyrzuconymi niedopalkami przez pijakow. 5. Zaklocanie ciszy nocnej. 6. Sprzedaz alkoholu bez akcyzy. Dlaczegu urzednicy , Straz Miejska i Policja tak panicznie boja sie tego miejsca ?
Pawel,
data pytania: 2018-06-13

Szanowny Panie Pawle

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej przedstawiony zostanie projekt uchwały regulujący maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy. Zakłada on pozostawienie limitów adekwatnie do dotychczasowego poziomu.

Sprawę funkcjonowania sklepu przy ulicy Częstochowskiej co do Pana pozostałych pytań przekazałem do Komendy Powiatowej Policji jak również podległej mi Straży Miejskiej celem przeprowadzenia stosownych czynności w ramach ustawowych uprawnień. Ponadto, jeżeli jest Pan świadkiem łamania prawa należy zadzwonić na Policję , czy też do Straży Miejskiej . Taka postawa społeczna na pewno w znacznym stopniu wpłynie na poprawę przestrzegania przepisów dotyczących samego sklepu jak i jego najbliższego otoczenia. Pozwoli na ukaranie osób na których taki obowiązek ciąży. Dlatego jedynym rozsądnym rozwiązaniem i tak naprawdę mogącym przynajmniej w jakimś stopniu wyeliminować sytuacje opisane w pytaniu jest każdorazowe zgłaszanie.


7. Progi zwalniajace na ul. Cegielnianej
Dzień dobry. Panie Burmistrzu, proszę o odpowiedź na pytanie, kiedy miasto ma zamiar zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców ul. Cegielnianej w Lublincu? Dokładnie chodzi o i założenie progów zwalniajacych. Kilka lat temu były założone dwa progi przy łące i przy stawie, a więc tam gdzie nie spełniały do końca swojej roli , na dodatek nie wytrzymały nawet roku. Na ul. Cegielnianej prosperuja 4 zakłady pracy, w tygodniu jest bardzo duży ruch, nie posiadamy chodników, dzieci muszą chodzić po ulicy co zagraża ich bezpieczeństwu. Wszystkie ulice sąsiednie posiadają takie progi, a ruch na nich jest znacznie mniejszy. Proszę o odpowiedź
Krystian ,
data pytania: 2018-06-12

Szanowny Panie Krystianie,

W nowej organizacji ruchu dla miasta Lublińca, która była poddana konsultacji zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i radnych Rady Miejskiej, na ul. Cegielnianej nie przewidziano montażu progu zwalniającego. Ulica Cegielniana objęta jest strefą ograniczonej prędkości do 30 km/h. Przewidywany termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu dla ul. Cegielnianej to przełom lipca i sierpnia br.


8. Koszenie traw w Lublińcu
Panie Burmistrzu kto jest odpowiedzialny za koszenie traw na terenie Lublińca a konkretnie chodzi mi o ul. Jaśminową - powtarza się ten sam problem co w ubiegłym roku firma kosząca nie wykonuje dokładnie swoich obowiązków ponieważ trawa która ma ok 2 miesięcy i 0,5 m wysokości po skoszeniu nie wygląda estetycznie pozostawiona tak aż do następnego koszenia nie mówiąc o trawie pozostawionej na drodze która przy ostatnich ulewach zatyka kratki deszczowe , czy nie można wymusić na Firmie koszącej aby sprzątała po sobie tak jak to jest wykonywane w centrum naszego Miasta tam umieją po sobie posprzątać tak że jest czysto. W tych czasach wystarczy aby wykonawca wykonał zdjęcie i przesłał do odpowiedniej osoby w Urzędzie Miasta i został za to rozliczony . Ostanie koszenie było wykonane 11.06.2018 . Z poważaniem Mieszkaniec
Mieszkaniec,
data pytania: 2018-06-12

Szanowny Panie,

Firma zajmująca się wykaszaniem poboczy w pasach dróg gminnych dysponuje różnymi kosiarkami m.in. bijakową do traw wysokich, następnie kosami spalinowymi, ręcznymi oraz kosiarkami spalinowymi jezdnymi. W pierwszej kolejności na ul. Jaśminowej zastosowano kosiarkę bijakową. Z uwagi na konieczność zakończenia prac w centrum miasta z zastosowaniem „lżejszego” sprzętu dokończenie prac na ul. Jaśminowej zostało dokonane kilka dni później.


9. ograniczenie tonażu na osiedlach
Dzień dobry, Nowa organizacja na osiedlach mieszkaniowych wprowadza tonaż max 5t (znak b-18). Jak to się będzie miało do transportu budowlanego? Bo taki znak tyczy się wszystkich pojazdów, tak?Jak widać po naszym mieście, domy rosną jak grzyby po deszczu, głównie właśnie w strefach gdzie takie ograniczenie będzie obowiązywać. Przykładowa grucha z betonem może ważyć nawet 20 ton (pełna, np. na wylanie stropu). Kto zapłaci karę? Betoniarnia? Wątpię. A żeby dzielić kursy betonu po 5 ton to inwestor się nie wypłaci.
Paweł,
data pytania: 2018-06-12

Szanowny Panie Pawle,

planowana zmiana organizacji ruchu wprowadza m.in. ograniczenia tonażowe dla części dróg o nośności konstrukcji jezdni nie przystosowanej do dużego ruchu pojazdów o zwiększonym tonażu. W przypadku realizacji robót wymagających dostaw materiałów o masie przekraczającej wartości wskazane na znakach, konieczne będzie opracowanie projektu czasowej zmiany organizacji ruchu polegającej na umieszczeniu pod znakami B-18 tabliczek pozwalających na dojazd do konkretnej budowy.


10. Basen w kokotku
Szanowny Panie Burmistrzu Jest już prawie połowa czerwca, czy tego lata zgodnie z Pańską obietnicą będzie otwarty basen w kokotku ?
Beata ,
data pytania: 2018-06-12

Szanowna Pani Beato,

Zgodnie z zapewnieniem Komendanta ZHP, basen zostanie otwarty 1.07.2018. Dodatkowo będzie organizowany transport w sobotę i niedzielę z Lublińca. Zadanie zostało zrealizowane ze środków budżetu Miasta w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych.


Wydarzenia

Czerwiec 2018
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najbliższe

15 Cze 2018
12:00AM
Dni Lublińca
16 Cze 2018
12:00AM
Festyn Szkolny

Na skróty

 ZMIANA RUCHU

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.