PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. Smog
Witam Panie burmistrzu mam pytanie czy lubliniec ma drona do walki ze smogiem? Bo przydalo by sie dzielnica steblow jeden smrod wieczorami
Tomek,
data pytania: 2018-10-14

Szanowny Panie Tomku,

Lubliniec na razie nie ma drona. Przy Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych powstało stanowisko do pomiaru zanieczyszczeń. Już działa, a jeszcze w tym roku powstanie w centrum miasta panel z w/w informacją.


2. Sparta
Panie burmistrzu Pana konkurent zarzuca, że budowa zaplecza sportowego tak dużo kosztuje. Czy w ramach budowy jest również modernizacja budynku obok?
Adam,
data pytania: 2018-10-13

Szanowny Panie Adamie,

Wszystkie roboty w tym roku są o 100% droższe niż w roku ubiegłym. Budujemy zaplecze z toaletami zewnętrznymi dla kibiców oraz z szatniami dla 5 klubów (3 piłkarskie i 2 biegowe – lekkoatletyczne) więc trudno, aby ten obiekt nie był na miarę oczekiwań. Cały projekt był konsultowany ze środowiskiem sportowym. Również w ramach tej budowy, będzie zmodernizowany budynek garażowy, nowa droga bo wojsko swój teren wyłączy z użytkowania. Tak więc jest sporo innych kosztów obok budowy samego budynku.


3. przed wyborami.
Panie Burmistrzu, dlaczego Pana kontrkandydat osobie mówi Burmistrz,a do Pana zwraca się pan Maniura. Czy zgodnie z prawem może się już tytułować burmistrzem? apolityczny.
apolityczny,
data pytania: 2018-10-12


4. Przeciwnik alkoholizmu i narkomani a zezwolenie
Szanowny Panie BEM , jesli jest Pan przeciwnikiem alkoholizmu i narkomani to dlaczego wydal Pan zezwolenie na otwarcie sklepu shake ? Dlaczego Pan nie szanuje wole mieszkancow ktorzy nie chca miec w sasiedztwie takiego punktu ? Ja i reszta mieszkancow placimy czynsz i PODATKI wiec mamy prawo do godnego i spokojnego zycia a szczegolnie w nocy. Jesli ktos chce w nocy kupic alkohol , to sa w Lublincu CPN-y ktore prowadza taka sprzedaz. Kiedy Pan cofnie zezwolenie i przywroci normalnosc w tym rejonie ? Ma Pan do tego narzedzie, nowelizacje podpisana przez Pana Prezydenta.
Barbara,
data pytania: 2018-10-11

Szanowna Pani Barbaro,

jak już informowałem w odpowiedziach na wcześniejsze tego typu pytania, na ul. Częstochowskiej zezwolenia zostały wydane zgodnie z  ustawą z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2012 roku, poz. 1356 ze zm.) oraz Uchwałą Rady Miejskiej w Lublińcu Nr 336/XXXVIII/01 z dnia  19 października 2001 r. w sprawie zasad usytuowania na terenie miasta Lublińca miejsc sprzedaży napojów alkoholowych, warunków sprzedaży tych napojów oraz ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych z poźn. zm. Burmistrz nie ma umocowania prawnego do zamykania jakiejkolwiek działalności gospodarczej, a aby cofnąć zezwolenia na sprzedaż alkoholu muszą istnieć ku temu określone przesłanki.


5. Basen
Podobno nie rzuca Pan słów na wiatr jak to było powiedziane podczas debaty w 2010r. A więc moje pytanie jest następujące: co z basenem?
Pablo,
data pytania: 2018-10-11

Szanowny Panie,

Na temat basenu wypowiadałem się wielokrotnie. To prawda, że z wielu obietnic wyborczych, ta jedna jest niezrealizowana do końca. Bardzo chciałbym ją zrealizować, ale nie kosztem załamania się finansów miasta, które są obecnie w bardzo dobrym stanie. Mamy dokumentację techniczną pływalni, której ważność jest do połowy 2020r. Czekamy na odpowiedź z „dowództwa” Wojsk Specjalnych, na temat wspólnej inwestycji. Pragnę zaznaczyć, że w 2006r. podczas kampanii zwolennicy PiS zbierali podpisy i też obiecywali nowy basen. Nawet była ulotka w tej sprawie, a potem przez 8 lat mając większość w Radzie Miejskiej nie podnosili tego tematu bo zdawali sobie sprawę z kosztów, jakie miasto musiałoby ponieść. Ktoś, kto ma pojęcie o finansach samorządu wie, że taka decyzja to nieodzowne podniesienie podatków oraz zamrożenie innych potrzebnych inwestycji miejskich. Mam nadzieję, że i tę obietnicę w końcu zrealizuję.


6. Tablice z nazwami dzielnic na południu
Czy na Kokotku i Posmyku zostaną uzupelnione tablice z nazwami dzielnic?
Adam,
data pytania: 2018-10-10

Szanowny Panie Adamie,

Umowa na kolejny etap wymiany i uzupełniania tablic informacyjnych z nazwami ulic jest już podpisana. Jeszcze w tym roku w Kokotku będzie nowe oznakowanie.


7. oświetlenie ulicy Chabrowej cd2
witam .W odpowiedzi jaka Pan udzielił niema odpowiedzi na moje pytanie czyli "kiedy uda się zamontowaćzrealizować" brakujące kilka latarni nie sadze zęby proces projektowania oświetlenia ulicy o długości 200metrów zajmował kilka lat bo już tyle czekają mieszkańcy, nadmienię ze na kilku sąsiadujących ulicach udało się zaprojektować i zrealizować w przeciągu roku.
mieszkaniec,
data pytania: 2018-10-10

Szanowny Panie,

Rozbudowa oświetlenia na terenie Lublińca pociągnęła za sobą w ostatnich trzech latach wydatek w wysokości blisko 1,5 miliona złotych, nie licząc kwot wydanych w ramach modernizacji ulic, w trakcie których również dokonywano budowy i przebudowy oświetlenia drogowego.  Łączna kwota wydatkowana na ten cel przekracza 3 miliony złotych. Program modernizacji i rozbudowy oświetlenia jest sukcesywnie realizowany, a należy wziąć pod uwagę, że nie są to jedyne potrzeby – i nie najkosztowniejsze, do których zaspokojenia zobowiązane jest miasto. Ma Pan rację, wykonanie projektu i realizacja zadania, o którym mowa w pytaniu nie jest szczególnie kosztowna ani też czasochłonna – da się to wykonać w ciągu jednego roku. Jednak planując budżet trzeba podjąć często trudne decyzje i zrezygnować z niektórych planowanych działań. I zawsze będzie grupa mieszkańców, którzy będą niezadowoleni z tych posunięć i dadzą temu wyraz, chociażby poprzez rubrykę „Pytania do Burmistrza”. Rozumiem to. Mogę jedynie zadeklarować, że w najkrótszym możliwym czasie podejmę działania umożliwiające realizację tej inwestycji.


8. Deglomeracja
Panie Burmistrzu, Fajnie, że będzie nowa biblioteka. Ale jak wszyscy wiemy budowana jest ona poza centrum miasta. Samo centrum, gdyby się przejść ulicą Mickiewicza, a nawet na rynku - przędzie niestety cienko. Stąd pomimo że inwestycja trwa, wiele osób zżyma się, że instytucja biblioteki została wyprowadzona z centrum miasta co osłabia jego funkcję bycia sercem tkanki miejskiej. Jak zamierza Pan zapobiec w przyszłości wymieraniu centrum miasta Lublińca? Przecież za chwilę nikt nie będzie chodził na nasz rynek bo wszystko kupimy w galeriach, książki wypożyczymy koło kaufa, a sprawy urzędowe załatwimy na Paderewskiego. Bez rewitalizacji i planu na centrum najważniejsza cześć miasta wymrze.
Mieszkaniec,
data pytania: 2018-10-10

Szanowny Mieszkańcu,

Obecna biblioteka na Rynku nie spełnia wielu wymogów. Brak windy, brak dostatecznego parkingu, kwestie przeciwpożarowe. Był rozważany generalny remont obiektu, ale z uwagi na Konserwatora Zabytków i z tym związane obostrzenia, a co za tym idzie dodatkowe koszty, zdecydowaliśmy się na budowę nowej biblioteki. Wiem, że centrum przeżywa kryzys i to nie tylko w naszym mieście. Budynek po bibliotece zostanie zagospodarowany!Nie jest to łatwy temat bo w wielu miastach jest podobny problem, ale deklaruję, że jeżeli wolą mieszkańców dalej będę pełnił funkcję burmistrza, to z tym tematem spróbuję się zmierzyć. Chciałbym zachęcić restauratorów lublinieckich, alby wtórnie na Rynku otworzyli swoje lokale z dobrą kuchnią, a wtedy Rynek na pewno ożyje, a ze strony miasta możemy dodatkowo upiększyć Lubliniec nowymi kompozycjami kwiatowymi.

 


9. Modernizacja ulicy Plebiscytowej cz. II
Witam serdecznie. Na pytanie zadane w lutym odnośnie modernizacji ulicy Plebiscytowej od skrzyżowania z ul. Dworcową i Cmentarną do torów kolejowych, odpowiedział Pan że w II połowie tego roku zostanie ogłoszony przetarg. Mamy już ostatni kwartał roku , więc pytanie brzmi Czy ogłoszenie przetargu dojdzie do skutku ? Z góry dziękuję za odpowiedź i oczywiście życzę powodzenia w nadchodzących wyborach! :-)
Mieszkaniec Plebiscytowej,
data pytania: 2018-10-10

Szanowny Panie,

Ul. Plebiscytowa jest w Miejskim Planie Rozwoju Sieci Drogowej na terenie gminy Lubliniec na lata 2018-2023 (zarządzenie Burmistrza nr 15/2018 z dnia 23.01.2018r.). W tej chwili jest przygotowywana dokumentacja techniczna drogi przez firmę NPJ Projekt z Lublińca. Termin realizacji projektu to 17.12.2018r.


10. Gratulacje!
Szanowny Panie Burmistrzu, miło było dzisiaj przeczytać, że Lubliniec znalazł się na tak wysokim miejscu w rankingu samorządów "Rzeczypospolitej". To wspaniały wynik i należą się wielkie gratulacje, bo to przecież wielka zasługa Pana. Ale mam pytanie, co zadecydowało o tym, że znaleźliśmy się na tak dobrym miejscu, jakie kryteria są w tym rankingu brane pod uwagę? Życzę Panu dalej sukcesów dla naszego miasta!
Krzysztof P.,
data pytania: 2018-10-09

Szanowny Panie Krzysztofie,

Na stronie www.rankingsamorzadow.pl można zapoznać się ze wszystkimi kryteriami oceny. Bardzo duży wpływ na miejsce mają wyniki finansowe miasta.


Wydarzenia

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najbliższe

19 Paź 2018
12:00AM
Urodziny Kubusia Puchatka
11 Lis 2018
12:00AM
Bieg Niepodległości

Na skróty

 wybory

ZMIANA RUCHU

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.