PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

 

Aby zadać pytanie skorzystaj z formularza

 

Przeszukaj*) wcześniej zadane pytania i odpowiedzi:

*) Można wyszukiwać po frazie zawartej w pytaniu, odpowiedzi lub nazwie autora. Minimalna liczba wyszukiwanych znaków to 5.

 

 

1. I Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek Stowarzyszenia Bonum Art
Szanowny Panie Burmistrzu, proszę o odpowiedź na moje pytania: 1) Czy Stowarzyszenie Bonum Art otrzyma dotację z grantu na zadanie: I Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek? Jeśli tak, to dlaczego? Pytam w kontekście daty, z jaką została złożona oferta tj. 5.01.2018 r. na zadanie, które ma zostać zrealizowane w dn. 28-29.01.2018 r. Do tej pory organizacja, która składała wniosek o dotację z grantu podlegała procedurom przyznawania dotacji. Oprócz tego, że oferta powinna być zamieszczona na stronie UM przez odpowiednią ilość czasu, organizacja czeka na umowę z Panem, a pieniądze otrzymuje miesiąc po podpisaniu umowy. Czy to się zmieniło, czy wystąpiły jakieś szczególne okoliczności, które sprzyjają Stowarzyszeniu Bonum Art, że nie musi oczekiwać wyznaczonego czasu na dotację? 2) Wnioskowana kwota z dotacji Stowarzyszenia Bonum Art jest dość duża. W jaki sposób mieszkańcy Lublińca skorzystają z oferty I Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek? Doczytałam, że mieszkańcy mogą uczestniczyć w koncercie finałowym festiwalu, ale przecież w naszym mieście w ostatnim czasie odbyło się wiele koncertów kolęd, które były na bardzo wysokim poziomie. Czy te koncerty także były dotowane z miasta? Dziękuję za odpowiedź, z poważaniem Katarzyna .
Katarzyna,
data pytania: 2018-01-16

Szanowna Pani Katarzyno,

Stowarzyszenie Bonum Art otrzyma dotację na realizację zadania pn.  I Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Oferta spełniła wszystkie wymogi formalne. Dotacja zostanie przyznana zgodnie z przepisami tj. na podstawie  art. 19 a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie(Dz.U.2016.1817). Przedmiotowa oferta została zamieszczona przez organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego  na okres 7 dni w BIP-ie, na stronie internetowej miasta i tablicy ogłoszeń, tj. od 8.01.2018 r. do 15.01.2018 r. W myśl ww. ustawy każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, mógł zgłosić uwagi dotyczące zadania. We wskazanym terminie nie wpłynęła żadna uwaga dotycząca ww. oferty.

W kwestii przekazania dotacji, zgodnie z umową, zleceniodawca zobowiązuje się do przekazania na realizację zadania środków finansowych na rachunek bankowy zleceniobiorcy w terminie do 30 dni od dnia zawarcia umowy.


2. zima
Panie Burmistrzu,kto odpowiada za utrzymanie dróg i odśnieżanie? Jak zwykle nie można liczyć na służby,zaskoczone zimą przecież bo jak to w zimie śnieG? Oczywiście mówie ironicznie.Jest godz prawie 18 i na drogach L-ca jest lód! A drogowców jak zwykle nie ma.Czy tak musi być zawsze że drogowcy są zaskoczeni zimą i reagują albo nie reagują wcale.Normalny Monty Python. Może Pan potrząsnąć kim trzeba ? Informuje że są serwisy pogodowe w necie,bardzo dokładne.Można przewidzieć pewne rzeczy. Pozniej się dziwią że ludzie mają w nosie władze..
Tomek,
data pytania: 2018-01-16

Szanowny Panie,

W dniu 16.01.2018r. od godziny 9.20 uruchomione były wszystkie trzy standardy odśnieżania. Ponadto w godzinach popołudniowych zlecono również dodatkowo odśnieżanie ulic nieobjętych standardami. Zwracam jednak uwagę, że na terenie miasta znajdują się również ulice, których utrzymanie nie leży w gestii tut. Urzędu - są to drogi powiatowe i wojewódzkie. Ulice gminne były utrzymywane w sposób prawidłowy.  


3. Nazwy przystanków oraz dodatkowe przystanki
Panie burmistrzu, jeden z mieszkańców poruszyl temat przystankow. Bez wątpienia potrzebne sa w naszym miescie dodatkowe przystanki np pod powiatowym centrum pomocy rodzinie na ul. Sobieskiego (dawny osrodek zdrowia) oraz pod galeria handlowa jedenastka. Do tego nazwy niektorych przystankow są bez sensu i wprowadzają w błąd. Rada miasta miala sie juz dawno tym zajac przynajmniej tak Pan mowil w rubryce pytania do burmistrza. Dlaczego nic w tej kwestii sie nie zmienilo?
Katarzyna ,
data pytania: 2018-01-16

Szanowna Pani Katarzyno,

Ta sprawa należy do kompetencji Rady Miejskiej. Ustalenia radnych muszą wynikać z realnych potrzeb przewoźników wykonujących przewozy na terenie naszego miasta. PKS deklarował współpracę w tym zakresie, ale do konkretów nie doszło z wiadomych dzisiaj przyczyn.


4. Ciemności na Św. Anny
Witam. Od zeszłego tygodnia ulica Św. Anny jest w ogóle nie oświetlona. Żadne latarnie nie działają. Nie jest to bezpieczna jazda, ani podróż dla pieszych. Czym to jest spowodowane i kiedy latarnie będą działać??
Mieszkanka,
data pytania: 2018-01-16

Szanowna Pani,

Informuję, że awarii uległ kabel zasilający. W miarę możliwości technicznych i sprzyjających warunków atmosferycznych awaria zostanie niezwłocznie usunięta.


5. oświetlenie
dziś dalej nie ma oświetlenia na ulicy Św Anny, rondo , Aleja Solidarności oraz części Mickiewicza radzę się przejść wczesnym rankiem czy to jest przyjemne
mieszkanka okolic ul św.Anny,
data pytania: 2018-01-16

Szanowna Pani,

Informuję,  że awarii uległ kabel zasilający. W miarę możliwości technicznych i sprzyjających warunków atmosferycznych awaria zostanie niezwłocznie usunięta.


6. Publiczny transport zborowy
Szanowny Panie Burmistrzu, czy w związku z organizacją przez przedstawicieli gmin i powiatu, publicznego transportu zbiorowego nie byłoby zasadnym rozpatrzenie dotychczasowej organizacji i lokalizacji przystanków autobusowych w miejscowości Lubliniec? Wiele z nich to miejsca bez wiaty a ich umiejscowienie nie tylko nie uwzględnia zasad bezpieczeństwa, ale stanowi zagrożenie dla pasażerów. Dojeżdżając do Częstochowy korzystam z przystanku na ul. Klonowej i miejsce przeznaczone do wysiadania uważam za wyjątkowo niebezpieczne. Może jest okazja wprowadzić korektę trasy na linii Lubliniec - Częstochowa i wykorzystać stare przystanki z nowiutkimi i oszklonymi, czyli chroniącymi oczekujących pasażerów przed warunkami atmosferycznymi, wiatami z zatoką?
Wiesława,
data pytania: 2018-01-16

Szanowna Pani Wiesławo,

Po rozstrzygnięciu, kto i jak będzie realizował transport lokalny, zaprosimy wszystkich przewoźników, aby uzgodnić przystanki, ich lokalizację i wyposażenie. Powinno to nastąpić w II połowie 2018 r.  


7. A może przejazd pod torami (Częstochowska) ?
A może by tak zamiast wiaduktu, który i tak tam się nie mieści zrobić przejazd pod torami (tunel) ? Na maksymalną wysokość np. 4.0 metra ? Ewentualne samo przejście dla ludzi pod torami ? Chociaż uważam, że i tak są ważniejsze inwestycje niż jakiś przejazd, który da się ominąć np. ul. Witosa? albo wiaduktem na ul. Powstańców Śląskich (można by jedynie Paderewskiego zrobić dwukierunkową, aby nie było trzeba jeździć pod prąd), a sama jego budowa sparaliżuje miasto na kilka lat?.
Zbigniew,
data pytania: 2018-01-15

Szanowny Panie Zbigniewie,

W tym temacie muszą wypowiedzieć się fachowcy. Tunel czy wiadukt to przede wszystkim duże pieniądze, które trzeba będzie znaleźć, aby zrealizować ww. projekt.


8. oświetlenie
ulica Św. Anny ,część Aleji Solidarności oraz Mickiewicza jest porą nocną ciemna czy nowe lampy są zepsute ??
mieszkanka okolic ul św.Anny ,
data pytania: 2018-01-15

Szanowna Pani,

Informuję,  że awarii uległ kabel zasilający. W miarę możliwości technicznych i sprzyjających warunków atmosferycznych awaria zostanie niezwłocznie usunięta.


9. Deptak
Dzień dobry, Piszę aby dowiedzieć się do kogo należy teren pomiędzy lidlem a ul. Wyszyńskiego, między blokami a targowiskiem. Rozciąga się pas na ok 5m. Czy nie dałoby rady zrobić tam jakiegoś deptaka z ławeczkami itp? . z poważaniem, Kamil
Kamil,
data pytania: 2018-01-12

Szanowny Panie Kamilu,

Grunt, o którym mowa w pytaniu nie stanowi własności Gminy Lubliniec. Informacji takiej może udzielić Starostwo Powiatowe w Lublińcu, które prowadzi ewidencję gruntów i budynków.


10. KRYŃCKI TRUCICIEL
witam , ile mamy wdychiwać opary z odkażania brudnego szkła to jest szkodliwe dla zdrowia. W zeszłym stałem na rondzie i obserwowałem zadymianie przez ten zakład stojąc w tych oparach. Na drugi dzień zacząłem chorowac na oskrzela i coś grypopodobnego , nigdy tak sie nie czułem jak po staniu w tych oparach kilkanaście minut. Chorowałem nieraz na oskrzela ale po tym choroba bardzo szybko i dziwnie złapała . Dobrze wiem że to po tym. Jeżeli ten zakład odkaża brudne szkło i wypuszcza na miasto te opary to mieszkańcy tym oddychają. Jesli te zwiąski odkażające zabijaja wirusy i bakterie na tej stłuczce to co robi z naszym organizmem jesli tym oddychamy. Ciągle śmierdzi w okolicy i nieraz aż na Oleskiej i innych miejscach. CO Z TYM ZROBIONO ? NIC !!!! TO NAPRAWDĘ SZKODZI ZDROWIU .
Mieszkaniec Brzozowej ,
data pytania: 2018-01-10

Szanowny Panie,

Postanowieniem z dnia 28.06.2017 roku nałożyłem obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia polegającego na „Budowie hali załadunkowej wraz z innymi przedsięwzięciami proekologicznymi na terenie Zakładu Uzdatniania Stłuczki Szklanej przy ul. Klonowej w Lublińcu”. Biorąc pod uwagę wcześniejsze uciążliwości oraz opinie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego określiłem szczegółowo zakres opracowania raportu oddziaływania na środowisko. W dniu 15.12.2017r. taki raport został złożony i przesłany do uzgodnienia organom opiniującym.

Po otrzymaniu uzgodnień i opinii zostanie wydana decyzja środowiskowa.


Wydarzenia

Styczeń 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najbliższe

26 Sty 2018
12:00AM
KAZIKOWY FLASHMOB
29 Sty 2018
12:00AM
Ferie z MDK

Na skróty

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

niepelnosprawni1

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.