PORTAL SAMORZĄDOWY
Wersja strony: Wersja o wysokim kontraście Wersja normalna  Wielkość czcionki:
A- A A+

Godziny otwarcia: · soboty i niedziele - 11.00 - 21.00 · dni robocze - 15.00 - 21.00 · 24 grudnia 2018r. (Wigilia) - nieczynne · 25-26 grudnia 2018r.
Lodowisko
Szanowni Państwo, z dniem 1 stycznia 2019r., na mocy ustawy z dnia 20 lipca 2018r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w
Informacja dla użytkowników wieczystych gruntów Gminy Lubliniec zabudowanych na cele mieszkaniowe
W załączeniu znajduje się rozkład jazdy autobusów - Dowóz dzieci do Szkół Podstawowych i Przedszkoli Miejskich
Rozkład Autobusów
Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (RODO). Poniżej jak również w załączniku znajduje się "Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych" w Urzędzie Miejskim w Lublińcu.
RODO W URZĘDZIE MIEJSKIM W LUBLIŃCU

Aktualności

Często widzimy lub słyszymy w środkach masowego przekazu informację „Jak wynika z najnowszego raportu GUS …. ” lub „Główny Urząd Statystyczny podał …”. Poszukujemy informacji o swoim kraju, województwie, regionie czy miejscowości. Pewnie nie raz zastanawiamy się, skąd GUS czerpie te informacje?


Polska statystyka publiczna prowadzi badania, w których gromadzi, opracowuje i udostępnia informacje na temat: mieszkańców, środowiska, warunków życia, edukacji, kultury, rynku pracy, finansów, gospodarki i wielu innych dziedzin życia. Dane zbierane są od różnych podmiotów i różnymi metodami. I tak np. firmy w sprawozdaniach statystycznych podają informacje dotyczące prowadzonej działalności, do wylosowanych mieszkań mogą zapukać ankieterzy przeprowadzający badania
w terenie. Wykorzystywane są również źródła administracyjne (np. urzędy pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ministerstwa).
Dane statystyczne najszybciej można znaleźć na Portalu Informacyjnym www.stat.gov.pl, gdzie zamieszczane są publikacje, komunikaty i wskaźniki. Poza tym można korzystać z baz i banków danych. Bardzo popularnym i bogatym zbiorem danych jest Bank Danych Lokalnych (BDL).
Wśród badań prowadzonych przez statystykę publiczną szczególną rolę w monitorowaniu zjawisk
o tematyce społecznej i rolniczej spełniają reprezentacyjne badania ankietowe. Na terenie każdego województwa realizują je ankieterzy statystyczni – na naszym terenie są to pracownicy Urzędu Statystycznego w Katowicach, którzy odwiedzają m. in. wylosowane mieszkania i gospodarstwa rolne lub kontaktują się z respondentami telefonicznie. W niektórych badaniach istnieje możliwość samodzielnego wypełnienia ankiet przez Internet.
Gospodarstwo wylosowane do badania otrzymuje list Prezesa GUS z informacją jakie to badanie i czego będzie dotyczyło. W przypadku gdy mieszkanie ma odwiedzić ankieter, zawsze są podane: imię
i nazwisko ankietera, numer telefonu, numer legitymacji. Każdy ankieter posiada legitymację ze zdjęciem oraz upoważnienie (ważne tylko z dowodem osobistym). Dokumenty te potwierdzają jego tożsamość, jako pracownika Urzędu. Dane ankietera można sprawdzić dzwoniąc do Urzędu Statystycznego, a następnie uzgodnić termin wizyty pracownika statystyki.
We wszystkich badaniach prowadzonych przez GUS bezwzględnie przestrzegana jest zasada tajemnicy statystycznej, co oznacza poufność danych zebranych od respondentów. Nikt, poza pracownikami Urzędu, nie ma wglądu do informacji zebranych w ankietach. Przedstawiane są one wyłącznie w postaci zbiorczych analiz i zestawień.
Powodzenie wszystkich badań, ich kompletność, a tym samym jakość wyników, zależy w znacznej mierze od przychylności respondentów dla ich realizacji, dlatego ….

jeśli zapuka do nas ankieter, miejmy wpływ na wyniki badań statystycznych

Urząd Statystyczny w Katowicach

POWIETRZE3

Pył zawieszony ( PM10 )
43.32
μg/m3        
2018.12.16 09:00

Wydarzenia

Grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najbliższe

16 Gru 2018
12:00AM
BIEG PO CHOINKĘ
20 Gru 2018
12:00AM
Koncert Świąteczny

Na skróty

ZMIANA RUCHU

SESJA ONLINE

interpelacje

zalatw sprawe w urzedzie

zadaj pytanie burmistrzowi

z dnia pracy burmistrza

organizacje pozarzadowe

Plan miasta

strefa inwestycyjna

gospodarka odpadami

ewidencja zabytkow

nowiny lublinieckie

fundusze unijne

sciekow

bulwar

niepelnosprawni1

powietrze

rozklad

Strona używa cookies.

Jeśli chcesz w dalszym ciągu korzystać z serwisu musisz wyrazić zgodę na ich używanie.